За 10 хвилин

Як правильно заповнити інвойс для закордонного клієнта

У віддаленій роботі найприємніше, але й найважливіше — виставити рахунок клієнту і отримати ваші зароблені гроші. У Європі та США оплата інвойсів (або рахунків-фактур) є золотим стандартом. І нам цьому потрібно вчитися. Забудьте усе, що вас лякало — в інвойсах немає нічого складного! Ось, дивіться.

Дотримуйтесь цих правил, і ваш інвойс буде ідеальним

Наведіть мишкою на синю позначку «плюс» і прочитайте підказки щодо заповнення полів
Ім'я отримувача

Обов'язкове поле. Від кого цей Рахунок?
Перевірте, чи відповідає англійське написання вашого прізвища та імені паспорту та даним, зазначеним у вашому банку.

Напишіть свою реєстраційну адресу (якщо буде потрібно віправити поштову кореспонденцію) та ідентифікаційний податковий номер (якщо у вас він є).

Номер інвойсу

Краще використовувати просту нумерацію

Дата інвойсу

Дата, коли інвойс був виписаний

Сплатити до

Необов'язкове поле. Кінцева дата, до якої повинен бути сплачений інвойс.

Назва платника

Обов'язкове поле. Будь ласка, перевірте правильність написання назви компанії, як платитиме вам гроші.

Адреса платника

Ціна за одиницю або ставка за 1 годину роботи

Напишіть, скільки коштує година вашої роботи (наприклад: $40.00). Або вкажіть ціну за одиницю робіт чи послуг (вартість створення дизайну для однієї веб-сторінки). Наприклад: $1000.

За яку послугу виставляєте рахунок на оплату

Пишіть англійською. Наприклад: Advertising / Marketing services, Web Development, Design services і таке інше.

Кількість одиниць за інвойсом

Якщо мова про погодинну оплату, пишіть, скільки годин відпрацювали. Якщо вказували послуги з ціною за одиницю, то вказуйте скільки послуг надали. Наприклад, за скільки створених веб-сторінок берете плату за цим інвойсом, за скільки створених рекламних кампаній тощо.

Сума до сплати

Усе просто: помножте попередні два значення. Наприклад: $40.00 за 1 годину * 160 відпрацьованих годин

Загальна сума за інвойсом

Додайте суму за кожним пунктом або послугою (якщо вказували декілька видів).
В цьому полі вказуйте загальну суму грошей, яку ви стягуєте зі свого клієнта.

Наприклад (40 годин * 40,00 дол. США на годину) + (2 веб-сторінки * $500,00 за кожну сторінку) = $ 2600

Загальна сума = 2600 дол

Інші дані

(Необов'язкове поле).
Пишіть лише тоді, коли клієнт, банк, податкові органи тощо вимагають додати якусь іншу інформацію.
Наприклад, іноді можуть попросити вказати банківські реквізити (код-банку, IBAN рахунку и таке інше).

Не додавайте зайвої інформації.

Ми вже зробили зразок інвойсу для вас

Ви можете вільно користуватись цим шаблоном і сторювати якісні інвойси міжнародного зразка менш, ніж за 10 хвилин.

Дякуємо! Зараз ви будете перенаправлені
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Жодна інформація, зазначена в цій інструкції та шаблоні, не є юридичною консультацією. Зверніться до юриста або бухгалтера щодо усіх юридичних аспектів, які вас цікавлять.

Примітки

1. Цей інвойс підходить для отримання оплати за послуги та за віддалену роботу. Але він не підходить для оплати товарів. Тому що товари перетинають кордон.
2. Якщо хочете спростити процедуру сплати, почитайте про сервіси на зразок Stripe.com та інші подібні. Вони допомагають організувати онлайн-документообіг та миттєво сплачувати за інвойсом через підключені платіжні інструменти та API.

Our Final Tips for the Perfect Resume

Keep it to One Page
Watch your verb tenses if something on your resume is in the past, use the past tense (managed, delivered, developed) and for current role, use the present tense (managing , delivering, developing).
Remove inappropriate skills that will not affect your position in any way ("I’m good at driving". Great, how does this help you write code?).
Everything written in your CV should be exclusively in the official language used by the company
Triple check your grammar and spelling errors
Experience and companies can be placed into several columns. This will make it easier for a recruiter to read it. But only if data is not stuck together in a heap in these columns.
Do not send CV copied from your Work.ua, Rabota.ua accounts, or created with the wrong template.
Use only one font. The most readable font is Times New Roman 14 pt. (not only for CVs, but also when writing documentation and dissertations).
After writing, put away your CV and read it later. For example the next day.
Save the file in PDF  (it preserves formatting).

Що таке інвойс у віддаленій роботі та фрілансі

Інвойс (invoice, bill) — це документ, згідно з яким ви запитуєте оплату за роботи або послуги, які ви виконали для замовника. Це — рахунок-фактура при міжнародних платежах. Цей документ постачальник послуги відправляє покупцеві (замовнику).

Навіщо виставляти інвойс

Підприємницька діяльність передбачає за законом наявність первинних документів, що підтверджують та обґрунтовують оплату. Інвойс необхідний вам і вашому замовнику як документ для звітності, податкової та інших перевірчих органів.

При зарахуванні валютних платежів банк ретельно аналізує інвойси, щоб розуміти прозорість і законність підстав для отримання коштів.

Виписувати рахунок — це визнана міжнародна практика. Це головний документ для оплати за роботи, послуги або товари, що найчастіше вбирає в себе функції акту виконаних робіт. Тому інвойс не менш важливий, ніж договір. Ви або ваш замовник можете бути чи не бути платниками ПДВ (англійською — VAT), але інвойс потрібен в будь-якому випадку.

Клієнт може запросити попередній інвойс (в міжнародній практиці відомий як proforma invoice). Зазвичай інвойс і proforma invoice ідентичні, але proforma invoice ні до чого не зобов'язує і є попереднім документом. А основний інвойс (він ще має назву комерційний інвойс, commercial invoice) — це важливий платіжний документ. Загалом для обох видів рахунку вам підійде цей шаблон.

Правила при оформленні інвойсу

Обов'язкова інформація — у двох словах: хто, кому, скільки, за що і коли повинен заплатити. Детальніше за кожним пунктом — дивись шаблон інвойсу нижче.

Як виставляти інвойс

Зручніше створити та заповнити інвойс онлайн. Invoice generator, який ви зараз вивчаєте, містить всі необхідні поля і пояснення.

Поради: яких помилок при оформленні інвойсу слід уникати

  • Поширена помилка — відкладати виставлення інвойсу на потім. Привчіть себе виставляти інвойс або в день надання послуг, або в чітко обумовлені терміни.
  • Не встановлювати терміни та умови оплати — помилка. Клієнт буде відкладати та в результаті не заплатить зовсім. Завжди чітко обговорюйте з клієнтом граничний термін оплати інвойсу.
  • Коли відправили інвойс на оплату — категорично не можна його змінювати. Якщо знайшли помилку або змінились дані, узгодьте з клієнтом скасування попереднього інвойсу.
  • Контролюйте оплату за кожним інвойсом. Неправильно надіслати рахунок на оплату та залишити це на совісті клієнта. Контролюйте та нагадуйте, інакше ризикуєте не отримати гроші.
  • Неправильні дані та цифри в інвойсі можуть стати причиною його недійсності та приводом для відмови в оплаті. Або, щонайменш, неправильно оформлений інвойс значно ускладнить проведення платежу і збільшить терміни оплати.
  • Не відправляйте інвойс способом, який зручний тільки вам. Узгодьте його з клієнтом.
  • Не рекомендується робити двомовний документ (якщо це не обумовлено певними вимогами). Це ускладнює його перевірку і завірення.
  • Приготуйте чернетку інвойсу заздалегідь. Будь-які незрозумілі моменти обговоріть з експертами, але не імпровізуйте.
  • Обов'язково зберігайте інвойси.
  • І наостанок. Вже заповнили зразок інвойсу? Добре. А тепер ще раз уважно перевірте.
Powered by Verifalia email verification