Напевно ви чули про неймовірні офіси Google, Facebook і т.д. Компанії витратили мільярди на таке облаштування і різні захочення, призначені для утримання співробітників оффлайн. І що тепер? У COVID-19 були свої плани.
Повний remote, гібридна модель або все ж повний оффлайн? Редакція Make it in Ukraine зібрала 10 прикладів того, як відомі в Tech-індустрії компанії планують працювати далі.
Генеральний директор Тім Кук в червні розіслав службову записку, в якій говорилося, що співробітники повинні планувати роботу в офісі не менше, ніж три дні на тиждень, починаючи з вересня. Опір у вигляді листів з проханнями та зверненнями до преси з боку співробітників був неминучий. Але Apple все ж залишилася при своїй думці, хоч і перенесла дату реалізації нової політики на жовтень.
Компанія продовжила режим добровільної віддаленої роботи до 10 січня 2022 року, повідомив співробітникам електронною поштою генеральний директор Google Сундар Пічаї. Надалі компанія хоче, щоб її співробітники поверталися в офіс як мінімум три дні на тиждень, і дозволить їм працювати повністю віддалено до чотирьох тижнів на рік.
Утім, для тих, хто працює в інших локаціях, будуть застосовуватися локальні зарплатні коефіцієнти.
Google вважає, що після пандемії близько 60% співробітників будуть працювати в офісі три дні на тиждень, ще 20% — працювати в нових офісах, а решта 20% — з дому.
Ось така суміш спірних і безперечно хороших ідей. Подивимося, що у них вийде.
Але на компанію націлене безліч уважних очей, тому правил доводиться дотримуватися.
Ще в березні Amazon заявила, що планує повернути своїх співробітників до «культури, орієнтованої на роботу». Деякі співробітники не погодилися з тим, що їм доведеться повернутися в офіс на повну ставку. В результаті Amazon переглянула свою політику. Вона пішла по слідах інших великих технологічних компаній і заявила, що співробітники можуть повертатися в офіс три дні на тиждень + можливість працювати в певні тижні в році повністю віддалено.
У цілому, як ви пам'ятаєте, в Amazon відношення до робочих умов не найздоровіше (проблеми з безпекою робочих умов у складських робітників — це лише одна з обговорюваних за останні роки проблем Amazon).
Microsoft заявляла, що планує повністю відкрити свої офіси в США не раніше 7 вересня 2021 року. І більшість її співробітників будуть витрачати не більш ніж половину свого робочого часу на роботу з дому.
Однак, обставини змінилися. «З огляду на невизначеність COVID-19, ми вирішили не намагатися спрогнозувати нову дату повного повторного відкриття наших робочих місць у США на користь відкриття робочих ділянок у США, як тільки ми зможемо зробити це безпечно на основі загальнодоступних посібників з охорони здоров'я», — написав у своєму блозі корпоративний віцепрезидент Microsoft Джаред Спатару.
У цілому, нам подобається турбота про співробітників компанії MS. Про це ми говорили з легендарної Ольгою Гавриш в нашому інтерв'ю для Marketer UA. Якщо ще не читали, обов'язково прочитайте, Оля — цікавий співрозмовник.
Adobe заявляє, що її співробітники матимуть можливість половину свого часу працювати з дому, а половину — в офісі. «Ми будемо збиратися для важливих моментів: у нас буде навмисне поєднання фізичної і віртуальної присутності, з особистими зустрічами, зумовленими цілями і призначеними для співпраці», — написала у своєму блозі 24 червня головний кадровий директор Глорія Чен.
Співробітники Twitter зможуть працювати з дому необмежений час, заходячи в офіс, якщо і коли захочуть. «Якщо наші співробітники перебувають у ролі й ситуації, які дозволяють їм працювати з дому необмежений час або ділити свій час між будинком і офісом, ми підтримаємо це», — йдеться в заяві компанії.
На початку червня Facebook заявила, що дозволить всім штатним співробітникам постійно працювати з дому, якщо їх робота, звичайно, дозволяє це.
«За останній рік ми дізналися, що добру роботу можна виконувати де завгодно, і я ще більш оптимістичний щодо можливості масштабної віддаленої роботи», — написав генеральний директор Марк Цукерберг в електронному листі співробітникам.
Прим. редакції Make it in Ukraine: при всьому неоднозначному ставленні до того, що робить Марк і його соцмережа, цю думку ми активно підтримуємо. На своєму досвіді ми почали як Remote-First компанія. Впевнено йдемо вперед, і підтверджуємо: гарну роботу можна виконувати де завгодно.
Найбільший у світі майданчик для фрилансерів постійно застосовує модель «Remote-First», тому віддалена робота є стандартною для всіх співробітників.
Одна з найбільш успішних криптобірж Coinbase і після пандемії дозволить співробітникам вибирати: працювати в офісі або з дому.
Airbnb заявляє, що не планує вимагати від своїх співробітників повертатися в офіс до 1 вересня 2022 року. Компанія все ще опрацьовує деталі балансу між офісною і віддаленою роботою. «Ми хочемо зробити все правильно», — сказав Брайан Ческі, співзасновник Airbnb. «Будемо працювати над цим питанням протягом наступного року».
Рух до цифрової трансформації різко прискорився. Працювати без офісів розподіленими командами — нова норма, адже ми живемо в епоху диджиталізації. Компанії, які не погоджуються на remote, втрачають кращі уми. Рано чи пізно ми все одно прийдемо до розуміння, що ринок може розвиватися тільки так. Отже, робимо кроки вперед. Консерватором бути не модно, та й не вигідно.
👉 P.S. Завітайте до нашої платформи топ вакансій, де завжди є достойні приклади та варіанти роботи в стилі Remote.
Отримуйте першими корисні статті, вичерпні гайди щодо пошуку віддаленої роботи в цифровому світі, розвитку Soft Skills та Hard Skills, цікаві та мотивуючі інтерв'ю, огляди трендів, лайфхаки.