Як маленьким компаніям та стартапам перемогти Google та залучити зіркового співробітника

(Матеріал вперше опубліковано у нашому блозі на 24TV)

У минулих частинах нашого путівника по зіркових співробітниках (також відомих як A-Players або топ перформери), ми пояснили, хто це, кому вони потрібні, а кому ні. Тепер треба розібратись, що робити, щоб такій зірці були цікаво працювати саме у вас. Адже може здатись, що це — птахи високого польоту, якім цікаві гіганти не менше, ніж Amazon.

Рекрутинг у стартапах будується не так, як у звичайних компаніях. Ось як це виглядає:

По суті, у стартапі кожен учасник команди — це і є A-Player з нестандартним мисленням та надрезультативністю. Якщо ти не топ перформер, у стартапі ти не потрібний.

Чим мотивувати топ кандидата у стартап

Фахівець може мати блискучі компетенції, але якщо він не буде мотивований, жодного толку від цього не буде.

У такому разі є кілька варіантів:

  1. Запропонуйте такому професіоналу частку у бізнесі. Це найпоширеніша практика. Якщо він вважає, що частка від нуля чи від збитку — не цікаво, то, звісно, ​​не погодиться.
  2. Якщо положення компанії дозволяє, намагайтеся не гнатися за галузевими «важкоатлетами». Перед великими компаніями ваше становище наперед програшне. Тому доводиться або планку знижувати, або пам'ятати слова Еріка Херренколля: для конкретної ніші конкретна людина цілком може виступати як A-Player. Можна вибирати тих, хто не женеться за великими кар'єрними перспективами у FAANG. Але в такому разі наперед визначте межі компромісу «ціна-якість».
  3. Якщо занадто дорого, відмовтеся від ідеї шукати зірку на складний напрямок та віддайте цей процес на аутсорс. Але лише надійному підряднику та за умови явної фінансової доцільності.

Щоб трохи зорієнтувати тих, хто не бачить перешкод у гонитві за зіркою, ось трохи віддалений, але яскравий приклад. Він показує, що допомога людей-легенд – дороге задоволення.

Наприкінці жовтня 2020 року творець monobank Олег Гороховський запустив проєкт «CEO на 1 день», де він за 1 день проводить аудит компанії, знаходить вузькі місця, дає завдання щодо покращення ключових процесів у компанії. Коштує це 100 000 грн. Один день (ці кошти, до речі, переводили на добру справу — у фонд стипендій для ВНЗ). Ідея справді чудова, але, як бачите, не кожна компанія може собі дозволити такий бюджет.

Задля справедливості, у світовій концепції A-Players вважається: для таких людей добробут не відіграє настільки важливої ​​ролі, як можна було б подумати. Напевно, ви стикалися зі стереотипом «топ менеджмент на дорогих авто і з особистими літаками». Але не варто плутати поняття топ менеджменту з A-Player.

Історія знає успішні приклади, коли стартапи залучали суперзірок і це дозволяло їм не лише отримати шалену підтримку ринку та інвесторів, а й залучити до команди інших суперзірок. Так, у 2012 році стартап Dropbox був ще не настільки популярним. Але їм вдалося переконати автора мови програмування Python Гвідо ван Россума перейти до них прямо з Google. Це ще раз підтверджує: якщо A-Player побачить у вас потенціал та зірковість, він буде з вами працювати.

Як маленьким компаніям та стартапам перемогти Google та залучити зіркового співробітника
Джерело: TechCrunch

Що може знецінити вашу компанію для топ перформера

Що підвищить зацікавленість зірки до вас

Що важливо пам'ятати невеликим компаніям та стартапам про рекрутинг найкращих співробітників

У наступних частинах подивимось більше на практичні (стратегічні та тактичні) підходи до найму зіркових співробітників.

Title Image: Pixabay

Поділитись у соцмережах

Автор
Денис Якушенко
Про автора
Редактор Make it in UA
Thanks for signing up
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Powered by Verifalia email verification