Як отримати роботу мрії. Мотивуючий гайд від Сахіла Блума

Продовжуємо публікувати змістовні й насичені користю пости відомого підприємця Сахіла Блума. Редакція Make it in Ukraine вже вважає, що у Навала Равіканта зявився гідний конкурент. Хоча у мудрості немає конкуренції, адже її не буває забагато. Навіть, якщо деякі істини здаються прописними, ми часто про них забуваємо у шаленому ритмі життя.

Тож, традиційно, заварюйте каву/чай, ми підготували для вас адаптований переклад точки зору Сахіла на те, як не прогавити свій професійний шанс. Передаємо слово автору.

Я брав участь у багатьох процесах найму. І я не боюся зізнатися, що мені відмовляли у прийомі на роботу більше, ніж я можу порахувати.

Але є перевірені способи виділитися та перемогти. Всього схема складається з трьох частин:

Частина 1. Перші кроки

Конкуренція у змаганні за престижну вакансію досить висока (якщо ви не Middle/Senior IT specialist, оскільки тоді за вами вже женуться десятки рекрутерів — прим. Make it in Ukraine).

Ось 5 методів, як випередити конкурентів:

Знайдіть «боковий вхід»

Добрі знайомства та рекомендації — це святий Грааль конкурентної боротьби у процесі найму. Вони мають ще більшу силу, якщо добрий відгук йде від уже працюючого у цій компанії співробітника.

Перевірте свій нетворкінг — чи немає серед друзів тих, хто працює у компанії, куди ви прагнете (у LinkedIn це досить легко знайти — прим.ред.)

Якщо є, запитайте їх, попросіть допомогти. Не соромтеся – ми всі через це проходили.

Цілеспрямоване звернення

Перш ніж подавати заяву як кандидат, постарайтеся поспілкуватися хоча б із 1-2 співробітниками компанії. Зв'яжіться з декількома людьми, які займають подібні посади через «холодний» лист (це, коли ви пишете комусь, не знаючи його, і намагаєтесь зацікавити) або у LinkedIn. Запитайте, чи не хотіли б вони поспілкуватися. Ви дізнаєтесь багато нового і, можливо, навіть зможете створити свій власний «боковий вхід» на майбутні випадки.

Як написати «той самий» email, який може змінити життя, Сахіл написав окремий пост.

Створіть цінність, перш ніж подавати заявку

Проведіть дослідження ключових проєктів, якими займаються на цій посаді. Знайдіть спосіб створити цінність та запропонувати її ще до подання заявки на вакансію.

Наприклад:

Додайте цей корисний бонус до вашої заявки або супровідного листа, яке будете надсилати. Для наймаючих менеджерів це стане наче ковток свіжого повітря з сотень одноманітних нудних резюме.

Дійте через соціальні канали

В епоху цифрових технологій існує безліч способів взаємодії з цільовою компанією. Слідкуйте за нею у соціальних мережах, реагуйте на дописи, змістовно коментуйте, підпишіться на важливих (і особливо на публічних) співробітників.

Не спамте, але м'яко покажіть, що ви існуєте.

Це особливо добре працює зі стартапами та невеликими компаніями.

Супровідний лист та резюме

Ефектний супровідний лист та грамотно складене резюме допоможуть вам виділитися.

Частина 2: Пройдіть співбесіду

Настав час для найнапруженішої частини — співбесіди. Але при правильному підході та підготовці стрес можна мінімізувати.

8 способів виділитися та успішно пройти співбесіду:

Проведіть дослідження

Перед співбесідою варто витратити кілька годин на вивчення компанії та посади (або ще краще — до того, як прийняти рішення, чи варто подаватись туди, — прим.ред.)

Як мінімум, дізнайтеся про місію компанії, прочитайте останні новини про неї або її ринок, вивчіть біографії ключових керівників. Google — це потужний інструмент, використовуйте його.

Знайдіть точки дотику

Якщо ви знаєте, з ким проходитимете співбесіду, спробуйте вивчити їхню біографію та досвід. Визначте, що у вас є спільного (наприклад, вчились в одному ВНЗ, є схожі інтереси тощо). Ці попередні знання можуть допомогти вам встановити тісніший зв'язок.

Пройдіть «тест з літаком» 

Існує поширений (і дуже старий) тест у наймі: треба задуматись і відповісти собі «Хотів би я сидіти поруч із цією людиною в літаку протягом 5 годин?». Звісно, тут йдеться про те, щоб бути «нормальним». Но нормальність переоцінена, тоже не варто сильно зациклюватись на цьому. Будьте собою, але переконайтеся, що ви приязні та щирі (і що з вами захочуть не тільки сидіти поряд у літаку, а й працювати).

Не забувайте про банальні (але важливі) основи співбесіди

Існує кілька базових принципів. Вони здаються простими, але дотримуйтесь їх, і ви вже опинитесь попереду своїх конкурентів.

Немає жодних виправдань, щоб не зробити усе це.

Уникайте пасток

На співбесіді зазвичай є кілька "пасток" — питань або тем, які можуть легко призвести до помилки, яка перекреслить ваші шанси.

Уникайте цих найпоширеніших пасток і думайте, як відповідати на провокаційні питання. У Сахіла є окремий пост про це.

Грайте на своїх сильних сторонах

Якщо у вас є унікальні якості чи конкурентні переваги, використовуйте їх на повну. Займалися командними видами спорту? Розкажіть про це. Навчилися програмувати? Розкажіть.

Скромність — це чудово, але інтерв'юер повинен дізнатись про ваші особливі риси.

Прийміть те, що чогось не знати — це нормально

Ви не можете знати відповіді на кожне запитання. Не бійтеся сказати «Я не знаю», але покажіть готовність швидко дізнатись потрібну інформацію. «Я не знаю, але дізнаюсь і напишу вам». А потім дійте, як обіцяли.

Ставте глибокі питання

Більшість співбесід закінчується класично: «Чи є у вас питання?». І це не випадкове питання. Це можливість продемонструвати ініціативу та зацікавленість.

Тож ставте такі питання, що ґрунтуються на ваших знаннях про компанію.

Частина 3: Укладайте угоду

На фінальному етапі слід пам'ятати про три речі:

Персоналізована подяка

Після співбесіди завжди надсилайте лист подяки інтерв'юеру (можливо для нас це незвично, але в міжнародній практиці вважається правилом гарного тону — прим.ред.).

Робіть такі листи влучними та змістовними (щоб адресат дійсно прочитав їх). Додайте щось з того, що ви записували в блокнот на інтерв'ю (ви ж записували, так?). Тоді лист не здаватиметься шаблонним.

Переконайтесь у взаємній відповідності вас та компанії

Процес найму — це вулиця з двостороннім рухом: ви проводите співбесіду з компанією так само як і вона з вами.

Перш ніж щось підписувати, подумайте про процес та про те, як воно буде далі.

Ніколи не бійтеся відмов

Мені відмовили у більшій кількості вакансій, ніж я можу порахувати. Ну й добре! Неможливо підходити  всім і кожному на усі ролі. Взагалі, озираючись назад, можна сказати, що кожна відмова відбулася не просто так.

Отже, як бачите, нічого складного. Дійсно хочете потрапити на якусь конкретну вакансію? Просто розпочніть діяти, подумайте, як краще дістатись до самого етапу співбесіди, та пройдіть його згідно з цими простими порадами. Потім (коли переможете), ще раз подумайте. Бачите себе у цій компанії щасливим та відповідним на всі 100%? Приймайте офер.

Ну а якщо ви якраз думаєте про наступний кар'єрний крок, і ви в IT сфері вже досягли рівня Middle+/Senior (хоча вищезазначені поради підійдуть усім, особливо новачкам!), то пишіть нам, допоможемо здійснити мрію та взяти участь у цікавих проєктах.

Поділитись у соцмережах

Автор
Денис Якушенко
Про автора
Редактор Make it in UA
Thanks for signing up
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Powered by Verifalia email verification