10 слайдів, які обов'язково мають бути у вашій презентації

Ми багато спілкуємось з людьми, які так чи інакше виступають перед клієнтами, захищають свої проєкти та продають ідеї. Тим дивніше чути, що далеко не всі користуються презентаціями. А ти, хто користується, роблять в ній багато помилок, а потім дивуються відсутності результату. Виправляємо це.

Знайшли непогані поради й радо ділимося ними.

Замість вступу

Здатність скласти цілісну та ефективну презентацію — важливе вміння, яка потрібне багатьом: підприємцю, фрилансеру, менеджеру, керівнику відділу продажів. Засновникам стартапу також вкрай важливо вміти гарно подати інформацію. Основна мета презентації — подати ідею, концепцію чи гідно представити бізнес тим, хто може вкласти свій час і гроші. І зробити це так, щоб угоду було підписано.

Коли ви створюєте презентацію, детальне розуміння того, які слайди мають в ній бути, допомагає зібрати всю інформацію в єдине ціле. А те, в якій програмі чи сервісі ви будете їх створювати — в PowerPoint, Keynote, Презентаціях Google — то вже похідне.

У цій статті ми поговоримо про підбір слайдів, щодо яких не треба вагатися: вони 100% повинні бути в кожній презентації. Сами цих слайдів кожен інвестор або потенційний клієнт очікуватиме від вас. Це — основа історії, яку ви маєте розповісти. Тож без цієї інформації вашу презентацію не можна вважати дієвою. Завжди починайте зі створення структури презентації в текстовому документі (чи паперовому блокноті, якщо так зручніше).

Як правильно скласти чернетку успішної презентації

Намагайтесь зменшити кількість тексту, який потрапляє на слайди. Його має бути достатньо, щоб передати повідомлення. Краще розшифрувати все безпосередньо на захисті проєкту. Не треба створювати нудну скатертину з тексту, яку ніхто не захоче читати.

Тож просто візьміть ці десять пунктів, та починайте робити з них слайди.

  1. Вступ
  2. Проблема та рішення
  3. Особлива точка зору
  4. Бізнес-модель
  5. Числа та статистика
  6. Конкурентний аналіз
  7. Майбутнє бачення
  8. Фінансові прогнози
  9. Фінансові питання
  10. Профіль команди

Далі розберемо, з чого складається кожен слайд і що слід в нього включати.

1. Вступний слайд

Вступний слайд — це перше, що люди побачать з вашої презентації. Це дійсно обличчя вашого виступу. Він має дві цілі:

Три головні вимоги до слайда: коротко, влучно і доречно. Додайте логотип, використайте фірмову кольорову гаму.

10 обов'язкових слайдів для успішної презентації

2. Проблема та рішення

Кожна бізнес-пропозиція повинна розв'язувати проблему для свого цільового ринку. На малюнку ви бачите два слайди: один влучно описує проблему, інший — показує пропозицію, що її вирішує. Однак вони не йдуть відразу один за одним. Між ними — набір слайдів, що пояснюють та обґрунтовують. Тож не поспішайте і будьте послідовні.

Важливо дотримуватись порядку створення та викладання:

10 обов'язкових слайдів для успішної презентації

3. Особлива точка зору

Покажіть на одному або двох слайдах своїй аудиторії те, наскільки ви та ваш бізнес особливі. Унікальність має бути не у чудернацькій назві чи стилістиці, а в тому, як ви підходите до розв'язання проблем вашого ринку і чим ви виділяєтесь серед конкурентів. Якщо це доречно, візуалізуйте особливості за допомогою скріншотів свого продукту. Якщо використовуєте дані та цифри, спробуйте кольорові віджети та інші способи зробити ключову інформацію яскравою.


10 обов'язкових слайдів для успішної презентації

4. Бізнес-модель

Інвестори хочуть знати, як ви ведете свій бізнес. Їм треба зрозуміти, чи хочуть вони вкласти гроші у ваше бачення та бізнес-концепцію. Ці слайди мають бути максимально зрозумілими, викликати інтерес та спонукати до дій.

Разом зі зв'язкою "проблема — вирішення" ці слайди роблять вагомий внесок у те, щоб ваш фінальний заклик до дії (CTA, Call to action) спрацював як треба.

Знову нагадуємо: інформації має бути достатньо лише для того, щоб передати ідею, не розфокусовуйте аудиторію і не перевантажуйте її інформацію (якою б, на вашу думку, гарною вона не буда). Ці слайди складніше візуалізувати, ніж будь-які інші. Тому користуйтесь піктограмами, формами на зразок "хмарок з фразами", інтерактивними діаграмами тощо.

На картинці нижче представлені дві важливі частини бізнес-моделі бренду. Перший слайд показує походження та мету бренду, а другий слайд демонструє, як і завдяки чому їхня бізнес-модель розвивається.

10 обов'язкових слайдів для успішної презентації

5. Числа та статистика

Жоден стартап чи персональний проєкт не може просити фінансування, і не показати при цьому, як зусилля перетворюються на результати. Саме ці слайди — чудова можливість показати навички візуалізації даних. Звичайно, важливих даних набагато більше, ніж вміщують 1-2 слайди. Тому можна додати на слайд інтерактивну кнопку, щоб відкрити посилання з повною електронною таблицею або PDF-даними.

Слайд внизу — приклад того, як можна легко та просто візуалізувати дані. А якими засобами спрощення та візуалізації користуєтесь ви?

10 обов'язкових слайдів для успішної презентації

6. Конкурентний аналіз

Ці слайди повинні містити достатньо інформації про вашу конкурентну позицію. Не маніпулюйте інформацією в цьому розділі. Це обов'язково буде виявлено і репутацію буде втрачено. Тож будьте правдивими та чесними щодо порівняння вашого бренду з іншими брендами  вашої ніші. Уникайте негативних висловлювань щодо конкурентів, це неетично і негарно. Краще виглядати сильними та перспективними завдяки цифрам, досягнення та візуальним засобам зображення.

Порівнюйте вас і ваших конкурентів за виконанням одних і тих самих показників. База порівняння повинна бути єдиною. Або покажіть різні шляхи, якими ви та ваші конкуренти розв'язують проблему клієнта. Покажіть, який з них діє краще (див. зображення). Завжди наводьте докази, жодних непідтверджених вихвалянь.

10 обов'язкових слайдів для успішної презентації

7. Майбутнє бачення

Ці слайди добре показують ваші навички встановлення цілей. Що буде далі з вашим проєктом, брендом, кейсом? Куди він прийде після затвердження або отримання фінансування? Прогнозуйте, базуючись на тому, чого вже досягли. Показуєте, як опинились у конкретній точці розвитку проєкту, і як він рухатиметься далі (як на зображенні).

Не можна брати прогнози, цифри й тренди з довідника Стеля. А от амбітність, виважений та яскравий сторітелінг, навпаки, будуть дуже доречними (нагадуємо: без побрехеньок, будь ласка).

10 обов'язкових слайдів для успішної презентації

8. Фінансові прогнози

Здатність провести аналіз даних, розрахувати адекватний фінансовий прогноз та подати його у найбільш відповідному вигляді — дуже важливий індикатор для потенційних клієнтів та інвесторів.

Якщо у вас багато цифр, періодів аналізу тощо, то невірно підібраний тип діаграми та недосконале групування даних створить на екрані інформаційну кашу. Спробуйте конструктори, які з купи вхідних даних роблять акуратний графік, або самі спочатку максимально спростіть вхідні дані.

10 обов'язкових слайдів для успішної презентації

9. Фінансові питання

Якщо ви все правильно зробили на попередніх слайдах, вони вже мотивували аудиторію і продали або ваш продукт, або ідею. Цей слайд потрібен саме для того, щоб чітко окреслити, скільки коштів вам потрібно для досягнення поточних цілей або для переходу на новий рівень розвитку. Обов'язково коротко опишіть, на що саме йтимуть ці кошти, і що отримає той, хто платитиме.

На зображенні видно, що стартап просить конкретну суму в обмін на місця у Раді Директорів.

10 обов'язкових слайдів для успішної презентації

10. Профіль команди

Гідно завершити презентацію і показати, що в команді працюють живі завзяті люди — ось завдання для цього слайду. Підберіть схожі за стилем та композицією фотографії. Якщо треба, об'єднайте їх спільним фільтром. Геометричні рамки значно покращують візуальний стиль. У наведеному прикладі шестигранні фігури не лише гарно виглядають, але й показують, що їх легко об'єднати — грань до грані. Це показує, що і команда ваша — єдине ціле.

Обов’язково використовуйте зображення, схожі між собою за кольором, фільтром та композицією. Спробуйте форму рамки для унікальної візуальної привабливості. Також можна додати посилання на профілі у LinkedIn кожного учасника команди.

10 обов'язкових слайдів для успішної презентації

Кінцева кількість слайдів для кожного проєкту буде різна, але подібна структура має зберігатись. Бо вона збалансована.

Успішної презентації! Побажання, уточнення і запити пишіть нам у Facebook, Instagram та Telegram.


За матеріалами Visme

Поділитись у соцмережах

Автор
Денис Якушенко
Про автора
Редактор Make it in UA
Thanks for signing up
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Powered by Verifalia email verification