June 11, 2020

20 корисних Telegram-каналів про креатив та дизайн, щоб стати такими, як Banda

У червні 2020 року шалена новина облетіла не тільки ЗМІ, присвячені дизайну, але й популярні ресурси. Українська креативна агенція Banda отримала премію Effie Awards як найефективніша незалежна агенція в світі. Тож українські креативники та дизайнери можуть пишатись — нам є що показати світові. А для тих, хто хоче бути завжди в тренді, редакція Make it in Ukraine зібрала 20 цікавих каналів про дизайн та креатив.

 1. ВРЖЕЩ — а ось і «винуватець свята». Цей канал запустив та з квітня почав наповнювати контентом той самий Павло Вржещ, співзасновник і креативний директор агентства Banda. Як пише сам Павло, «ділюся, як ми банду робимо бандою». І це дійсно надзвичайно цікаво — бачити хоча б частково, чим цікавиться і чим надихається ця талановита команда. До речі, тут не лише референси, що дійсно наснажують, але й зразки успішних креативів та проектів агенції.
20 корисних Telegram-каналів про креатив та дизайн
Павло Вржещ, Banda. Джерело: Banda Agency
 1. Сей-Хай — канал інтернет-видання про творчість, візуальне мистецтво: дизайн, ілюстрація, відео, моушн-графіка, діджитал і технології, фриланс, про людей, які розвивають індустрію і змінюють світ навколо.
 2. Telegraf.design — це журнал про український та світовий дизайн з цікавою та строкатою долею. Коли вдарила пандемія та криза, видання заявило про тимчасове зупинення роботи. Але видання, які люблять, та видання, які просто є, відрізняє підтримка небайдужого ком'юніті. Після запуску краудфандингової кампанії на Патреоні гроші були зібрані досить швидко, і видання відновило роботу. Чим ми дуже тішимося.
 3. CASES — ця компанія позиціює себе як продуктову компанію. На ресурсі Cases.media можна знайти case-study, практики та інсайти креативних індустрій України. А ще ця команда безкоштовно і насичено навчає основ графічного дизайну. На каналі розповідають не про себе, а про величезну кількість різноманітних світових проектів та про успіхи українських команд.
 4. Creative Practice — а це і є той самий освітній проект від CASES. Тут і поради, що стосуються самих лекцій та курсів, загальні поради та інструменти, наприклад «що краще почитати про Adobe Photoshop». Ще — багато інтерв'ю від світових авторитетів.
 5. Дизайн-борщ — канал про дизайн від дизайнерки Олександри Корчевської aka Alex Korchevski. Як зазначає сама Alex: «Ситно пишу про дизайн українською». Купа корисної інформації з усього світу, підбірки, поради, тренди. Дійсно — ситно та поживно. А ще тут є своє чат-ком'юніті.
20 корисних Telegram-каналів про креатив та дизайн
Alex Korchevski. Джерело: Facebook
 1. Рекламнутий — цей канал запустив Віталій Капустян, копірайтер в BBDO Ukraine (до речі, саме український офіс BBDO вважався найкреативнішим агентством в Україні у 2015 та 2016 роках) А ще він разом з Іллею Янковським у 2019 році отримали найвищу нагороду на Міжнародному фестивалі креативності Cannes Lions в категорії Film. Тож канал, де він збирає та публікує портфоліо крутих рекламістів, не тільки прокачує надивленість та тренує око, але й неймовірно надихає.
 2. SOLAR NOTES — цей канал запустив засновник агентства Solar Digital Кирило Соляр. Розповідає про управління креативною командою, про зростання, digital-тренди, дизайн, web- і mobile-розробку, про досягнення компанії.
20 корисних Telegram-каналів про креатив та дизайн
Джерело: solardigital.com.ua
 1. Дизайн-снайпер — канал Дмитра Карпова, відомого графічного дизайнера, викладача Британської вищої школи дизайну. Дуже насичений, багато публікацій, візуалу, навчання. Російськомовний.
 2. SKVOT — це канал навчальної платформи SKVOT — одної з гілок платформи Laba. А ще у них є цікавий журнал. Усе це дзеркалить і Telegram-канал. Креатив і нестандартність в усьому: від візуалу та подачі до безпосередньо контенту.
 3. Polina was online — його заснувала Поліна Забродська, креативний директор AMV BBDO London. За 10 років у креативі вона набула кілотонни досвіду, де розповідає (іноді в досить гострій формі) про реалії роботи в креативній сфері. Особисті роздуми, яскраві референси — і усе це корисне, нічого нерелевантного. Російськомовний.
 4. Шедеври Реклами — надзвичайно популярний канал, в якому публікуються зразки реклами, що може вважатись справжніми витворами мистецтва. Надивленість як вона є. Російськомовний.
 5. Книги для дизайнерів — закритий канал (приєднання лише за посиланням) цілком присвячений книгам, деякі з них навіть можна завантажити собі (є і аудіокниги, і навіть корисні чек-лісти). Відбираються лише корисні книги з усього розмаїття класичної та нової дизайн-літератури. Російськомовний.
 6. Digital Squad — позиціюється як перший Telegram-комікс про діджитал-професії. Корисні інструменти, розбір термінів, роз'яснення і багато всього. Приємний, зрозумілий і ненапружуючий.
 7. Magazine Design — спеціалізований канал. Автори збирають ідеї, втілені в журналах, книгах, друкарській продукції дизайнерами з усього світу. Власники каналу зазначають, що в них є ще декілька проектів: окремий канал щодо дизайну пакувань, підбірки з Behance та ще один величезний дизайнерський канал. Російськомовний.
 8. Behancer — входить в ту ж групу, що й попередній канал. Але це — гігантський мудборд, цілий океан відібраних робіт з Behance. Коли ми його вперше побачили, то придумали йому епітет — «Концентроване натхнення». Російськомовний.
 9. PSD | Дизайн-простір — все, що стосується дизайну: UI / UX, веб-дизайн, графічний дизайн і багато іншого. Публікують поради з організації роботи та лайфхаки з навчання, добірки інструментів, посилання на цікаві івенти. Російськомовний.
 10. UA Brand — канал створено навесні 2018 року. Він розповідає про українські бренди та їхні Історії успіху. Поскролиш пости в цьому каналі, і неабияка втіха бере за наших! Мастхев у переліку підписок.
 11. Projector — якщо ще не чули: є така школа Projector, яка допомагає прокачувати навички в дизайні інтерфейсів, графічному дизайні, розробці, фронт-енді, проджект-менеджменті, інтернет-маркетингу, англійській. Проводить міжнародні конференції, лекції, воркшопи, має дизайнерські кампуси у Берліні та Празі. Щодо змісту каналу автори пишуть так: «Відібрані душею і серцем статті, вакансії і новини для дизайнерів».
20 корисних Telegram-каналів про креатив та дизайн
Маша Леоненко. Джерело: Facebook
 1. Сама склепала — розповідає про дизайн, сценарії, інструменти презентацій. Лише авторські тематичні матеріали. Створила цей канал дизайнерка презентацій Маша Леоненко. Ми саме так і почули про цей канал: одного разу готували презентацію і наштовхнулись на цінні поради з нього.

Та й таке. Якщо вам сподобалось і ви хотіли б отримати продовження або хочете ще якісь тематичні підбірки, пишіть нам у Facebook, Instagram та Telegram.

Поділитись у соцмережах

Автор
Денис Якушенко
Про автора
Редактор Make it in UA
Thanks for signing up
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Powered by Verifalia email verification