8 питань від кандидата до інтерв'юера: як перетворити співбесіду на повноцінний діалог

Ми звикли, що деякі співбесіди можуть бути схожими на допит. Але так не повинно бути. У свіжому грудневому матеріалі Glassdoor розповідається, як цього уникнути. У цьому перекладі редакція Make it in Ukraine розбирає 8 ключових запитань, які кандидат може сміливо ставити інтерв’юеру. Звичайно, це досить очевидні речі, але ж у стресових умовах можна щось і забути. Тож тримайте шпаргалку, щоб після запитання: «А що б Ви хотіли дізнатись про нашу компанію?» не виникло незручної паузи. На додаток — невеличкий бонус у тексті.

1. Якими будуть мої повсякденні обов'язки на цій посаді?

Письменниця Енні Діллард сказала: "Те, як ми проводимо свої дні означає те, як ми проводимо своє життя". Успіх і комфорт на роботі зводяться до того, чи влаштовують нас повсякденні робочі справи.

2. Якими є цінності компанії? Які якості ви шукаєте у співробітників, щоб вони відповідали цим цінностям?

Дослідіть культуру компанії, спробуйте знайти, що є найважливішим для компанії, що вона цінує у співробітниках.

Від редакції: в ідеалі ви маєте отримати відповідь, які особистісні якості та Soft Skills компанія цінує в цілому та окремо для вашої ролі. Навіть, якшо ви заздалегідь не знайдете маніфест та офіційну позицію компанії, то хоча б зайдіть на її сайт до розділу «Про нас». Зазвичай, там ви знайдете відповіді на багато питань щодо цінностей компанії. Крім того, не нехтуйте пошуком новин щодо компанії, відгуків на профільних ресурсах та агрегаторах відгуків.

3. Що подобається особисто вам у роботі в цій компанії?

Важливо зрозуміти думку та вловити реакцію вашого інтерв'юера щодо роботи у компанії. Якщо рекрутер або майбутній керівник відповідає з ентузіазмом, це чудовий знак. Якщо цього не сталося, на це теж варто звернути увагу.

4. Що ви називаєте успіхом на цій посаді та як ви його вимірюєте?

Дуже важливо глибоко розуміти, як компанія вимірює успіх. Які ключові метрики, показники ефективності (KPI) встановлені для вашої майбутньої ролі? Як саме і з якою періодичністю вони вимірюються? Які контрольні значення, чи реально їх виконати?

5. Чи є можливості для професійного розвитку? Як вони виглядають?

Важливо знати, чи є у компанії програми навчання та розвитку співробітників, можливості кар'єрного зростання чи переміщення на інші напрямки в межах компанії. 

Від редакції: Go2HR опублікували важливі дані: 40% співробітників, яких неякісно навчали та не надавали можливостей для розвитку й вдосконалення, звільнялись з таких компаній протягом першого ж року.


6. З ким я буду найтісніше співпрацювати?

Чим раніше ви зрозумієте, з ким працюватимете, тим краще. Запишіть імена, уточніть назви їхніх посад. Важливо також оцінити, наскільки розвинуті міжфункціональні звязки та комунікації в компанії.

Від редакції: ідеально, коли вам влаштують «тест-драйв». Це досить поширена практика у світі: вас можуть просто посеред співбесіди провести по компанії, познайомити зі співробітниками. Ви відчуєте атмосферу в компанії, зрозумієте, чи комфортно вам спілкуватись з цими людьми. Звісно, в режимі Remote це зробити трохи складніше. Проте є багато практик віддаленого знайомства та навіть онбордингу.

7. Що, на ваш погляд, є найскладнішим у моїй майбутній роботі?

Ви маєте розуміти масштаб проблемних питань та викликів, з якими матимете справу.

8. Чи є щось у моєму досвіді чи резюме, що змушує вас запитати, чи підходжу я на цю роль?

Це запитання свідчить про те, що ви зацікавлені в роботі та прагнете розуміти свої перспективи як кандидата. Крім того, це дасть можливість відповісти на потенційні незручні питання. Це питання краще ставити в кінці співбесіди.

Від редакції: це питання досить незвичне і ставити його треба дуже коректно. Адже якшо поставите його неправильно, виглядатимете або дивно, або зверхньо. Тож, тактичність та ввічливість — наше все.

Обіцяний бонус: якщо готові ставити багато питань та хочете підготуватись за головними робочими темами, ось оригінал додаткової статті з 45 запитаннями, які ви можете ставити в кожній співбесіді.

Підсумки від редакції

Головне — не соромтесь ставити питання. Повторимо: це не допит, а розмова двох рівноправних сторін. На якісному інтерв'ю вам обов'язково дадуть змогу поставити питання. Якщо ж бачите, що не дають, то це може бути «дзвіночком» щодо культури відношення до співробітників (проте може стосуватись лише конкретного кадрового менеджера). Тож в такому разі вам точно треба перехопити ініціативу та ввічливо поставити декілька важливих питань.

Вдалих співбесід та улюбленої роботи, друзі! Завітайте до постійно оновлюваної бази міжнародних вакансій. Будемо раді, якщо тут ви знайдете для себе роботу мрії.

Поділитись у соцмережах

Автор
Денис Якушенко
Про автора
Редактор Make it in UA
Thanks for signing up
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Powered by Verifalia email verification