CEO Happy Monday Анна Мазур: у кар'єрі не існує правильних відповідей

На нашій освітній конференції Make it in Ukraine Online Summit 2020 19 вересня виступатиме CEO Happy Monday Анна Мазур. Напередодні ми поспілкувались, і з нашої бесіди вийшло три корисні статті про те, як професійно розвиватись, шукати та знайти роботу, як будувати ідеальну команду. А що про легендарний виступ на TEDx та багато іншого.

Як вдалося підготувати емоційно сильний виступ на TEDx

Підготовка до промови на TEDx — це дійсно складний процес. Допоміг великий досвід публічних виступів, який розпочався ще в університеті. Було багато репетицій, 3-4 рази з нуля переписувала текст. Допомогли й поради та зворотний зв'язок від усіх людей, які були поряд. Це й професіонали з TEDx, і просто добрі друзі. Організатори виділили 60 офіційних репетицій для усіх спікерів. Я була на 15 з них. А репетицій вдома було стільки, що мій чоловік вивчив текст промови напам'ять. Загалом на підготовку пішло не менше 80 годин.

Дві професії в моїй альтернативній реальності

Є така популярна вправа «Якби у вас було 5 життів, як би ви їх прожили». У мене є два варіанти. Перший — це професія, яку я обирала з самого початку, — міжнародна економіка. Робота з інтернаціональними організаціями та дипломатія — це дуже цікаво. Друге життя — це танці та спортивна кар'єра. Але це — в альтернативній реальності.

В цій реальності у мене є Happy Monday. І зрештою невідомо: чи я обрала цей шлях, чи він мене. Я ніколи не мріяла бути підприємцем і робити щось своє. У мене була експертна кар'єра, подобалось розвиватись та поглиблювати цю експертизу. Тому я досі дивуюсь, що розпочала бізнес. Навіть іноді жартома кажу, що стільки разів змінювала роботу і пробувала стільки проєктів, що зрештою мене нікуди не візьмуть. Тож залишається створювати свій бізнес.

Що найбільше вплинуло на кар'єрний світогляд

Саме різноплановий досвід (від нічних змін на заводі до консалтингу та роботи в інших країнах) допоміг краще зрозуміти людей. Я дуже вдячна цьому досвіду за те, що у мене відсутній директивний погляд на життя. Креативна кар'єра — це чудово. Але у багатьох людей просто немає доступу до цієї сфери. Вони мають йти працювати на касу, на завод, працювати там по 10 років. Тому що в їх місті може просто не бути інших кар'єрних можливостей. Я спробувала це, тому з розумінням ставлюсь до будь-якого виду роботи. Всяке трапляється, все може бути. Тож треба уникати категоричності та схильності до пошуку єдиного правильного рішення. Я не вірю у концепцію правильних відповідей у дорослому житті. У школі — є правильні відповіді. У дорослій реальності — ні. Наприклад, процес фотосинтезу відбувається саме так, як у підручнику. А процес вибору професії не може відбуватись за підручником: є безліч варіантів, і кожна історія кожної людини — унікальна. Немає і не може бути готових схем для кожного.

2 важливі речі, які треба знати, щоб не кинути свою справу посеред шляху

1. Потрібно пам'ятати: все одно настане момент, коли буде важко і захочеться все кинути. Ви будете думати, що це не ваше. Науковці вже давно описали ефект Даннінга — Крюґера. У цій концепції закладене поняття «Долини смерті». Це означає, що у вивченні нової справи ти доходиш до точки, коли здається, що далі просунутись — нереально. Ти просто не віриш, що зможеш.

Яскравий приклад — вивчення іноземних мов. Спочатку все вдається та йде швидко: за вечір ти можеш навчитись рахувати, вивчити назви кольорів. Але чим далі вчиш, тим більше розгублюєшся. І все — далі починаєш думати, що ніколи не зможеш добре вивчити мову. Але ти йдеш далі, і поступово усе стає на свої місця, наче саме по собі. Цей феномен треба знати, адже з цим стикаються усі люди в усіх сферах.

Отже, знайдіть силу пройти трохи далі, коли здається, що все погано і це не ваше. Часто це допомагає.

2. Є дуже тонка межа між тим тимчасовою зневірою в успіх та постійним непереборним небажанням продовжувати. Деколи це дійсно означає, що вам варто замислитись: чи доцільно продовжувати далі. Якщо справа цікавить, є мета і мотивація, — є сенс йти далі. Якщо не знаходиш нічого, що б могло заціпити та спонукати продовжувати рух далі, — не варто примушувати себе.

У нас в суспільстві чомусь сформувалось табу на помилки. Якщо ти щось спробував, але справа не вдалась, ти перший повісиш на себе тавро невдахи. Але ж зрозуміти — це твоє чи ні, можна лише одним шляхом — спробувати. Саме спроби у кількох сферах (хай навіть невдалі) роблять людей цікавішими, розширюють їх світогляд. Тому я за те, щоб багато пробувати, помилятись, експериментувати, робити своє життя цікавішим, набувати досвіду.

Інтерв'ю з CEO Happy Monday Анна Мазур: у кар'єрі не існує правильних відповідей
Фото з особистого архіву Анни Мазур

Про проєкти, що найбільш запам'ятались

Ми багато експериментуємо, тому кожен проєкт по-своєму цікавий, яскравий та запам'ятовується. Цього року наше найбільше починання — це Антикризова кар'єрна допомога, друга частина якої стартує вже 14 вересня. Адміністративно це було дуже складно: зусиллями усієї команди ми синхронізували 107 кар'єрних консультантів та потік з 500 людей, які звернулись за допомогою.

Запам'ятався перший хакатон, який ми організували для MХП. Вони звернулись до нас з такими вхідними даними: є 3 тижні, на заході буде 100 ветеринарів. Ми не працювали раніше з таким форматом та з такою цільовою аудиторією. Але нам було дуже цікаво. Це був яскравий та корисний досвід. Після нього ми зрозуміли: якщо впорались з ним, то впораємось з будь-чим.

Про відпочинок та подорожі

Дуже хочеться здійснити сходження на Говерлу та поїхати до Херсону. Але відпочинок в Україні — це увімкнений телефон, який не дає змоги вимкнутись з робочого процесу. Тому зрештою відпочивали в Турції. Хочу побувати в Латинській Америці. Також хочу відвідати Іран, де дуже цікава перська культура та історія.

Про що говорили в матеріалі для CreativityUA

Чому команда мрії може бути командою-катастрофою, як розпочати зміни, якщо поточна робота не подобається, в чому причини ворожнечі між кандидатами, спеціалістами та рекрутерами з HR. Також Анна поділилась думкою про HR-культуру в компаніях України та оцінила їх привабливість для вітчизняних талантів. А ще — в статті ви знайдете список з 16 книг, які Анна Мазур радить почитати як для особистого розвитку, так і для професійного зростання.

Читати повністю.

Про що говорили в колонці для Mind

Який розклад сил на ринку праці у 2020 році, що треба в собі розвинути, поки не «гримнув» черговий форс-мажор, чого чекає від вас міжнародний ринок, чому пасивність — згубна, та як зважено та адекватно оцінити свої здібності та компетенції.

Читати повністю.

Завітайте 19 вересня на саміт — буде цікаво та корисно. Анна Мазур розповідатиме про ключові критерії вибору компанії-роботодавця та які дії та рішення потрібні від вас, якщо ви йдете кар'єрним шляхом.
А якщо потрібна Антикризова кар'єрна допомога, звертайтесь! Продовження програми вже стартувало.

Поділитись у соцмережах

Автор
Денис Якушенко
Про автора
Редактор Make it in UA
Thanks for signing up
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Powered by Verifalia email verification