Розповідаємо про сервіси для командної роботи, які спробували самі, тому можемо їх рекомендувати. Банальних та загальновідомих прикладів не буде.
Масовий перехід на віддалену роботу на старті карантин виглядав так: ви вперше прийшли до басейну вчитися плавати, а вам дали копняка та штовхнули до води. Для багатьох робота з дому досі є складною задачею. тож, якщо «криву захворюваності» ми навчились більш-менш вирівнювати, то «криву навчання» — не дуже. Отже, розповідаємо про те, чим наша команда користувалася ще раніше, бо ми завжди будували віддалену команду.
Цей сервіс допомагає керувати завданнями у мінімалістичному форматі. Він дещо подібний до популярного Trello, який дає усе й відразу, але Worklight спеціально розроблений для віддаленої роботи та співпраці розподілених команд.
Він дозволяє виділяти часові зони та робочі години для кожного з команди. Це корисно, коли команда складається зі співробітників з різних країн та континентів. Адже вимагати відповіді у людини, коли вона спить, не дуже ввічливо.
Цей інструмент здивував нас найбільше. Це — робоче середовище формату «все в одному», де ви можете писати тексти, планувати та організовувати спільну роботу.
Кожна сторінка — інтуїтивно зрозумілий конструктор, який може збирати уся робоча група або окремі учасники, яких ви вказали (це можна зробити в кожному блоці).
Можна формувати не лише заголовки та списки, а й програмувати якусь дію. Наприклад, ми зробили шаблон онбордингу та навчання для кожного новачка команди. Якщо його куратор зробить клік на посиланні — для цього новачка формується чек-ліст програми стажування. І це — далеко не усі можливості Notion, які ми продовжуємо вивчати щодня. І щодня знаходимо щось вельми корисне.
Це — наче Instagram для вашої команди. Звіти за проектами та роботою формуються у вигляді аудіо- та і відеокліпів. Все це нагадує сторіс з Instagram: кожен записує набір своїх думок, звітів за прогресом своєї частини роботи або ключових повідомлень до робочого проекту, а вже з цього можна структурувати у зручний час конкретні результати.
Є веб-версія та застосунки для iOS and Android. Інтерфейс майже як у сторіс, але є кілька корисних особливостей (підтримка часових поясів, таймбоксинг та можливість додавати примітки). Саме ці можливості роблять Standups не просто цікавою іграшкою, а дійсно продуманим рішенням для ефективної роботи розподілених команд.
Наша точка зору: часто подібне рішення набагато краще тривалих онлайн-зустрічей. Причини:
Це безкоштовний та легкий для розуміння інструмент для запису відео зі звуком, в тому числі — з робочого столу. Робиться це напряму з браузера. Наприклад, ми часто користуємося ним для запису коротких навчальних роликів з використання того чи іншого інструменту для новачків (або тих, хто чомусь забув, що за чим робиться).
Дуже зручний інструмент: тепер не треба постійно кидати десятки покрокових скріншотів одне одному в месенджер.
Це — потужний комбайн, «біла дошка» для зручної візуалізації будь-яких проектів, навіть дуже складних. Miro підійде і для креативних студій, і для докладного розбору Customer Journey Map при розробці продуктів та сервісів, і я для візуалізації тотального творчого хаосу у стартапі. Якщо для вас Evernote, Trello або Notion занадто впорядковані та лінійні, то спробуйте Miro.
Простий сервіс, який позбавляє вас необхідності гуглити «Скільки часу в Куала-Лумпурі». Поширюєте доступ до нього членам команди, кожний записує свої дані і локацію, і у вас вже є впорядкована система управління робочим часом команди.
Якщо вам потрібно контролювати час, який ви або ваша команда витрачаєте на ті чи інші процеси — спробуйте Toggl. Він простий і зрозумілий, дає (якщо його вести) корисні звіти. Можна розділяти час за проектами, тегами, членами команди, в розрізі конкретних клієнтів.
У багатьох IT-компаніях, маркетингових агенціях або сервісах клієнтської підтримки більше люблять Atlassian Jira, однак нам більше подобається Toggl — своєю простотою та гнучкістю.
Якщо ви серйозно взялись за тайм-менеджмент, а не лише хочете собі зручний тайм-трекер, то RescueTime дозволяє значно збільшити контроль продуктивності. Він не лише моніторить витрати часу за видами задач, а й фіксує, якими сайтами та програмами ви користуєтесь, скільки часу витрачаєте на кожен з них. Щоб система працювала і «прокачувала» вашу продуктивність, требу по-чесному кожну з цих активностей віднести до категорії «Продуктивне» або «Непродуктивне». Тоді при перегляді звіту ви не будете ставити питання «Куди я витратив свій день?»
Цей сервіс інколи називають «Evernote для креативників». Він також допомагає організувати ідеї та проекти на візуальних дошках. Ви можете все, що стосується конкретного проекту, об'єднати на одній дошці:
Для роботи над спільними проектами радимо використовувати редактор ментальних мап. Адже деякі робочі схеми краще пояснювати саме у вигляді Mind Map.
Схеми будуються швидко і легко. Якщо не використовуєте у своїх нарадах та брейнштормингах — саме час розпочати.
Звісно, у кожного буде свій набір улюблених інструментів. Ми намагались не повторювати прописні істини щодо Zoom, Skype, Telegram, Asana тощо. Якщо у вас є, що додати, пишіть нам у Facebook, Instagram та Telegram.
Отримуйте першими корисні статті, вичерпні гайди щодо пошуку віддаленої роботи в цифровому світі, розвитку Soft Skills та Hard Skills, цікаві та мотивуючі інтерв'ю, огляди трендів, лайфхаки.