30 жовтня — 1 листопада відбувся хакатон Hack for Locals 2.0: «Безпечні спільноти». Захід проводився платформою кар’єрного розвитку Happy Monday та агентством інновацій Center42 у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та у партнерстві з Мінцифри, Донецькою та Луганською ОДА за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Канади, Нідерландів, Швейцарії та Швеції.
Хакатон планувався у комбінованому форматі: онлайн зі створенням офлайн-локацій у різних містах України. Але враховуючи карантинні обмеження Hack for Locals 2.0 проходив виключно онлайн.
Організатори розраховували на 300 учасників, але врешті отримали понад 360 реєстрацій з усіх регіонів України. Це були представники зовсім різних сфер — школярі та студенти, розробники й дизайнери, представники державного та громадського сектору. Наймолодшому учаснику було 14 років, а найстаршому — 67. Впродовж 48 годин вони активно генерували та доопрацьовували свої ідеї. І усім їм вдалося опанувати програми Slack та Zoom та успішно захистити свої ідеї в онлайн-форматі!
Також у хакатоні взяли активну участь і всіляко допомагали учасникам на усіх етапах підготовки проєкту до захисту 38 менторів — експертів у своїх сферах: це були представники Міністерства цифрової трансформації, ІТ-компаній, ГО, університетів.
Оцінювали проєкти 20 членів журі, до складу якого увійшли представники Програми ООН із відновлення та розбудови миру, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Луганської та Донецької ОДА, Center42, Happy Monday та ІТ-компаній-партнерів.
Впродовж хакатону учасники сформувалися у 58 команд, 15 з яких вийшли у фінал конкурсу. Три команди стали переможцями і сім були відзначені особливими номінаціями.
Перше місце посіла команда Don’t Burn (міста Київ, Сєвєродонецьк). Проблема, яку вони вирішували на хакатоні — неефективна система реагування на пожежі. Мета команди — створити ГІС-платформу для аналізу, моніторингу та оперативного реагування на пожежі на основі супутникових даних NASA й даних про пожежі та потенційно небезпечні території, нанесені мешканцями Донецької та Луганської областей через телеграм-бот.
Друге місце посіла команда WARD (міста Дніпро, Підгороднє та Лондон) з проєктом, який полегшить життя людям з вадами зору. Вони розробляють мобільний додаток для розпізнавання об'єктів та озвучування їх голосом. Також додаток має функції сповіщення про небезпеку з власником гаджета: надсилання екстреного сигналу при падінні об'єкта та якщо телефоном трясуть.
Третє місце посіла команда DROP TABLE TEAM (місто Чернівці) та їхня система управління вуличним освітленням ULight. Команда працювала над рішенням, яке покращить громадам управління вуличним освітленням: дозволить керувати ним віддалено, моніторити, чи є на лініях вуличного освітлення несправні лампи, моніторити та сповіщати представників громади про несанкціоновані підключення до мереж вуличного освітлення.
Мінцифри надасть менторську та інформаційну підтримку проєктам-переможцям.
Також 7 команд отримали спеціальні відзнаки:
Переглянути трансляцію фінального захисту проєктів та нагородження учасників можна за посиланням
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
Отримуйте першими корисні статті, вичерпні гайди щодо пошуку віддаленої роботи в цифровому світі, розвитку Soft Skills та Hard Skills, цікаві та мотивуючі інтерв'ю, огляди трендів, лайфхаки.