Хто і за що потрапив в топ 50 компаній-інноваторів (рейтинг від FastCompany)

Fast Company опублікувала список 50 кращих інноваційних компаній на початок 2021 року. Будуть ображатися на них Apple або «геній UI/UX» Facebook чи ні, але виглядає картина наступним чином.

Редакція Make it in Ukraine розібрала список та вибрала найцікавіші моменти.

В оригінальному списку можна розкрити кожен з пунктів, і прочитати подробиці про досягнення для кожної з компаній.

Перша десятка компаній

  1. Moderna — тут все зрозуміло: за розробку вакцини, яку можна порівняно легко перевозити без наднизьких температур.
  2. Pfizer + BioNTech — аналогічно, але вони були офіційно першими (прим. редакції — плюс технологія messenger RNA — це серйозний прорив у сфері медичних технологій, про що недавно писало видання Массачусетського Університету)
  3. Shopify — за можливість легко запустити невеликий інтернет-магазин.
  4. SpaceX — годі й коментувати: гроші у Маска є, азарт є. Ось і пробує полетіти якомога далі з планети допомогти землянам в освоєнні космосу. В основному — успішно. Місце в списку заслужене, навіть дивно, що всього лише №4.
  5. SpringHill Company — за можливість створювати й поширювати розважальний контент тим авторам, яким складно пробитися в індустрію розваг своїми силами.
  6. Epic Games — за те, що привнесли в боротьбу з Tech-гігантами новий користувальницький досвід. Як приклад в рейтингу згадується Fortnite. На сьогодні це вже не гра, а ціле віртуальне середовище, яка живе своїм життям. У ній проходять навіть концерти.
Хто і за що потрапив в топ 50 компаній-інноваторів (рейтинг від FastCompany)
Виступ діджея Marshmello у віртуальній реальності Fortnite відвідало 10 млн. користувачів. Джерело: Rolling Stone
  1. Netflix — цей стрімінговий сервіс потрапив до списку не через чудовий контент, а за те, що приділяє увагу інтересам аудиторії «people of colour».
  2. Tock — сервіс для резервування і доставки для кафе і ресторанів. Малому та середньому HORECA-бізнесу подібні рішення у 2020-2021 допомагають триматися на плаву.
  3. Microsoft — за активні інновації в організації робочих місць, за роботу над системами екстреного реагування на природні катастрофи, за ряд екологічних ініціатив (наприклад, план видалити до 2050 весь вуглецевий викид). Ми періодично заглядаємо до блогу і LinkedIn Білла Гейтса, де він активно просуває екопроєкти. Тому, як і у випадку зі SpaceX, дивуємось, чому йому дісталась не більш висока позиція в топ 50.
  4. Graphika — аналітична компанія, яка потрапила в список за активну боротьбу з дезінформацією (від виявлення маніпуляцій на виборах до пошуку перекручених фактів по COVID-19).

Щоб не перетворювати текст на полотно з 50 компаній, виділимо ще кілька цікавих компаній, деякі з яких потрапили в топ завдяки цікавим бізнес-моделям. На них був запит в суспільстві та відповідних ринкових нішах, ось вони й вистрілили. Так, Peloton і Zwift активно взялися за здоровий спосіб життя. Обидві компанії роблять упор на велотренажери та на залучення клієнтів в домашні тренування і змагання.

Інші компанії розгорнулися в бік локального туризму і походів на природу в умовах локдауну. Наприклад, американський сервіс бронювання кемпінгів Hipcamp. Або компанія Getaway, яка пропонує відпочити в ультрасучасних одномісних приміщеннях (cabins) в лісі (як би це моторошно це не звучало для фанатів хорорів). На момент написання цього тексту у компанії є 12 локацій в США, де вони обладнали такі місць для усамітнення. Що ж, попит породжує пропозицію.

Компанія Snap Inc — творець месенджера Snapchat — потрапила в топ завдяки впровадженню «міні застосунків» (mini apps). Це програми сторонніх розробників, які запускаються усередині месенджера й об'єднують соціалізацію та дистанційний інтерактив з комерційними сервісами та рішеннями. Вигода обопільна: підтримка бізнесу і поєднання приємного з корисним для користувачів. Наприклад, віртуальні примірочні (AR) або додатки для спільного обговорення, який фільм подивитися з можливістю відразу купити квитки. Або ж «міні», яке за допомогою Computer Vision дозволяє прямо з Snapchat розпізнавати та ідентифікувати об'єкти реального світу.

Розробники популярного сервісу для PM Asana потрапили на 15 місце. В цьому випадку і коментувати нічого: сервіс відомий, в клієнтах у них — 89 тис. компаній і 3,5 млн. користувачів.

Ще одна біотех-компанія, яка займається розробкою COVID-тестів, Seegene, на 20-му місці (55 млн. тест-систем, відправлених в 67 країн).

Про компанію Corning (№22 в списку) ви могли чути вже давно, коли в Hi-Tech новинах обговорювалося їх ударостійке скло Gorilla Glass. Чому тоді компанія в списку за 2020-2021? Торік компанія набагато більше уваги стала приділяти не стільки захисту пристроїв від падінь, скільки захисту поверхонь від подряпин. Corning непогано просунулися в цьому напрямку, за що і потрапили в топ.

Є в списку і ще одна компанія, пов'язана з космосом, крім компанії Ілона Маска. Це LeoLabs — розробники радарів для відстеження об'єктів на низькій навколоземній орбіті. З огляду на те, що в найближчі кілька років кількість супутників на орбіті обіцяє перевищити 50 тис., компанія ввела підписку для клієнтів — власників супутників. Вона дозволяє відстежити, чи не вирішив їх супутник впасти в атмосферу Землі. Та й в цілому для розв'язання проблеми космічного сміття рішення компанії можуть бути корисними.

Є в списку і кілька компаній, які розв'язують продовольчі проблеми. Вони, як правило, займаються, економним вирощуванням рослинних замінників для молочних і м'ясних продуктів (Puris і NotCo).

На 43 місці — гігант хмарних даних Snowflake, чиї інструменти допомагають зберігати, аналізувати й отримувати користь з величезних масивів даних.

На 45 місці — персональний фаворит Make it in Ukraine — сервіс розсилок і блогів — Substack. Коли-небудь ми напишемо кейс про те, як ми перейшли на Substack, і скільки нам вдалося заощадити на відмову від зайвих дорогих опцій. Найчастіше, зазвичай пишуть протилежні кейси: на що проміняли Substack і чому. Так, йому не вистачає кастомізації та ряду корисних функцій. Але з завданнями, які ми перед ним поставили, він справляється поки добре. Тому появі його в списку ми дуже раді.

На 49 місці відома багатьом відеоплатформа для дистанційного навчання Skillshare. Минулорічний бум EdTech в цифрах для Skillshare виглядає так: з 12 млн. Користувачів — чверть прийшла за 2020 рік. Що не дивно, з огляду на те, скільки курсів усі ми набрали собі для вивчення з весни 2020.

Замість висновку

Гіганти Google, Amazon і згадані в першому абзаці Facebook та Apple не тільки відсутні в топ 10. Вони взагалі не потрапили в список. Хороший сигнал і привід замислитись для їх менеджменту — чи не йдуть вони накатаною доріжкою? Чи не час виступити з новою корисною ініціативою?

А яку компанію ви вважаєте найкращим інноватором? Пишіть нам листи та коментарі у Telegram-каналі, будемо раді дізнатися вашу думку.

Поділитись у соцмережах

Автор
Денис Якушенко
Про автора
Редактор Make it in UA
Thanks for signing up
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Powered by Verifalia email verification