У свіжій статті Forbes розповідається, які питання повен ставити собі працівник, щоб дорогоцінна робоча енергія не витрачалась даремно. Цей текст буде корисним як самим працівникам, так і керівникам компаній, тімлідам та HR-менеджерам. Адже у команді має в першу чергу заохочуватись така атмосфера, де люди не боятимуться ставити незручні питання та пропонувати рішення команді та керівництву. Редакція Make it in Ukraine адаптувала для вас цей матеріал українською та вибрала лише головні тези.
Справа не в тому, щоб працювати старанніше, а в тому, щоб працювати розумніше разом.
З переходом на нові робочі реалії у 2020 році біло не все гладко, і деякі робочі звички сформувались не найкращим чином. Прийняття нових робочих звичок може змінити вашу роботу та спосіб збалансування роботи усіх у команді. Візьміть за звичку у своїй компанії ставити розумні питання.
Ось кілька найкорисніших, з яких слід розпочати зараз.
Як часто: щоденно або кожного разу, коли занурюєтесь у конкретне завдання
Коли ви працюєте вдома, ви отримуєте більше автономності. Спочатку ця нова автономія, мабуть, здавалася дивною, і, можливо, ви просто дотримувались того самого графіка, що і в офісі. Однак робота вдома — це також можливість оптимально направляти свою енергію та робочий день (зараз не будемо про прокрастинацію — це окрема тема, — прим. перекладача).
Замість того, щоб стати жертвою архаїчного правила, згідно з яким вам потрібно погоджуватись на завдання, почніть сприймати це з позиції ефективності. Сказати «Ні» не означає, що ви не хочете виконувати цю роботу. Це лише означає, що ви можете бути не найоптимальнішою людиною для саме цієї роботи.
Це не є приниженням ваших якостей або визнанням некомпетентності. — прим. перекладача.
Проведіть інвентаризацію всіх зустрічей та онлайн-мітингів, які ви відвідуєте:
Друга сторона цієї проблеми — це думка-пастка «Краще і швидше самому це зробити». Така самостійність може бути виправдана раз, два, три. Але, якщо робити це самостійно і не делегувати, вас можете засипати задачами.
Прим. перекладача: це нерідко є симптомом синдрому самозванця, який ми докладно розбирали у трьох частинах минулого року.
Як часто: кожного разу, коли ви починаєте новий проєкт
Від редакції Make it in Ukraine: Ваша ідея може здаватись вам геніальною, але краще її обговорити, надавши усім шанс висловити свою думку. Адже саме у дискусії нерідко народжується найбільш розумне рішення.
Якщо ж ви, навпаки, боїтесь, що вашу ідею розкритикують, знову згадайте про синдром самозванця і висловіть її. У США та Європі співробітники охоче діляться власною думкою на зустрічах. У нас чомусь досі вважається нормальним скромно сидіти тишком у кутку. Це помилка і роботодавець нічого хорошого про такого тихого співробітника не подумає.
Як часто: починайте з цього кожен свій робочий тиждень або підбивайте підсумки тижня, що минув
Це — одна з найкращих звичок. Вона привчає аналізувати ефективність власного тижня та планувати оптимізацію наступних кроків. Технічно це легко організувати через трекер робочого часу (для себе, а не для Цербера згори! — прим.перекладача) та інструментів на кшталт Asana, Trello, Jira та інших.
Є що додати або зауважити? Хотіли б почитати по якійсь конкретній темі? Пишіть нам у Telegram-канал.
Шукаєте кар'єрні можливості — тоді вам сюди.
Вже плануєте наступний професійний крок? Тоді тримайте конструктор англомовних резюме та шаблон супровідного листа.
Отримуйте першими корисні статті, вичерпні гайди щодо пошуку віддаленої роботи в цифровому світі, розвитку Soft Skills та Hard Skills, цікаві та мотивуючі інтерв'ю, огляди трендів, лайфхаки.