Все, що потрібно знати, щоб потрапити на роботу в Facebook

У цьому путівнику зібрали вимоги Facebook до співробітників, дослідили міжнародну профільну аналітику та відгуки тих, хто потрапив на стажування або на постійну роботу в цю компанію. А ще ділимося з вами буклетом, в якому зібрано близько двох сотень типових питань з різноманітних співбесід. Збережіть собі в закладки. У нас буде ще багато таких гайдів.

Зміст

  1. Де у Facebook є офіси
  2. Як відгукуються про Facebook
  3. Скільки платять в Facebook
  4. Пільги та вигоди для персоналу
  5. Кого наймають
  6. Чи потрібна вища профільна освіта (наприклад, технічна)
  7. Чи можна працювати в Facebook віддалено або за контрактом
  8. Що оплачує компанія кандидатам і співробітникам
  9. Як проходить онбординг
  10. Місія, Цілі, Концепції та Цінності Facebook
  11. З чого складається інтерв'ю в Facebook і до чого готуватися
  12. Які питання ставлять на інтерв'ю
  13. Коротко про стажування
  14. Поради щодо проходження співбесіди
  15. Як подати заявку на вакансію в Facebook
  16. Деякі юридичні аспекти релокації
  17. Як ще можна співпрацювати з Facebook

Де у Facebook є офіси

Компанія постійно зростає, великі офіси розташовані в Каліфорнії (Menlo Park), Детройті, Мадриді, Токіо, Тель-Авіві, Тайбеї (Тайвань), Сіднеї, Стокгольмі, Сінгапурі, Сеулі (Корея), Сан-Паоло, Парижі, Оттаві, Осло та інших країнах. Детальна карта локацій — за посиланням.

Як відгукуються про Facebook

Співробітники Facebook, в основному, відгукуються про компанію тепло: доброзичлива, турботлива атмосфера, вирощування кожного співробітника. Співробітникам пропонують створювати ком'юніті. Можна стати учасником Life @ Club або приєднатися до Facebook Resource Group.

Команди не відмовляються допомогти одне одному. Рівень зарплати — на верхній планці в порівнянні з іншими ринковими конкурентами.

Іноді надходять скарги на те, що відчувається певний пресинг щодо відповідності корпоративній культурі (який посилюється в міру зростання компанії).

Ще час від часу виникають претензії до того, що в компанії підвищена увага до «відмінностей» і помічена нездорова гіперопіка «oppressed» національностей (як зараз багато хто говорить). Втім, такі явища є в багатьох транснаціональних компаніях. Категорично судити за поодинокими відеороликами не варто (ось ще одне відео від Ex-Google і Ex-Facebook Tech Lead, де він будує здогадки про причини свого звільнення).

У зв'язку з вибуховим зростанням Facebook, як і інші компанії, стикається з «болями зростання», які зачіпають і співробітників. Віддамо належне адміністрації: співробітники відгукуються, що компанія дійсно займається оптимізацією work-life balance.

Якщо з якоїсь причини ви хочете змінити команду, особливих проблем з цим не виникає. Позитивні відгуки, отримані на performance review і хороший рейтинг, непогано допомагають з цим.

Скільки платять в Facebook

За даними сервісу Craft, річні медіанні зарплати знаходяться в проміжку від $ 79 тисяч в адміністративного персоналу до $ 145 тисяч у креативників і $ 149 тисяч у фахівців у сфері Operations.

Все, що потрібно знати, щоб потрапити на роботу в Facebook

Загадкова категорія «Інші» з найвищим рівнем зарплати — $ 183 тисячі, на жаль, цим аналітичним сервісом не розтлумачується, тому залишимо її за рамками цього дослідження. Компенсуємо цю прогалину другим джерелом даних (див.далі). Але вже і з цих цифр можна побачити, наскільки колосальний розрив з медіанними українськими зарплатами (див. дослідження). Згідно зі свіжими зведеними даними, навіть Senior-розробники та Engineering-фахівці не добираються до медіанної планки в $ 40 тисяч. Креативники й дизайнери на позиції Lead отримують лише $ 25 тисяч, менеджмент — ще менше: $ 21 тисяча.

Для повноти картини розберемо ще одну аналітику, від сервісу levels.fyi, де добре видно структуру зарплати і її залежність від рівня і досвіду.

Які рівні фахівців прийняті в Facebook, скільки їм платять і як відбувається рух в системі

Оцінка (performance review) проходить раз на півроку: визначають рівень і проводять загальну оцінку співробітника.

Вертикальні рівні, починаючи з джуніора, такі:

Ось зведена діаграма з діапазоном зарплат для кожного рівня і з середньою кількістю років досвіду, характерним для кожної позиції.

Все, що потрібно знати, щоб потрапити на роботу в Facebook
Джерело: levels.fyi

Наприклад, Джуніор-фахівець з розподілених систем в Back-End отримує в середньому $153 тисячі на рік, а «молодший науковий співробітник» в сфері машинного навчання (ML) і AI — $213 тисяч на рік. Фахівці одного з максимальних і легендарних рівнів E8 отримують від $999 тисяч в рік (мобільна розробка iOS + Android) до майже $1,5 мільйони у галузі ML / AI.

На другій діаграмі видно, з чого складається ця зарплата: базова + частка в акціях + бонуси. Добре видно і закономірність: чим вище рівень, тим більше змінна частина в зарплаті. Наприклад, для рівня Middle (E4) в загальній сумі зарплати в середньому 30% Stock Grant і 7% бонусів. До рівня Е8 базова зарплата зростає в 2 рази (на прикладі SWE). Але в загальній сумі річного доходу частка акцій зростає до 57%, а бонусна частка — понад 18%.


Все, що потрібно знати, щоб потрапити на роботу в Facebook
Джерело: levels.fyi

Важливе зауваження щодо підвищення рівня спеціаліста

Важливі не тільки знання, а й готовність брати на себе відповідальність в серйозних проектах, і рівень розвитку Soft Skills. Уміння спілкуватися, працювати в команді, домовлятися, готовність до компромісів. Але найважливіше — вміти швидко розібратись у новому інструменті чи технології і починати застосовувати. Якщо виникає проблема — оцінити, кого вона торкнеться, як вплине на ефективність і включитися в рішення. Не виходить вирішувати самостійно — ініціювати ескалацію (сповістити тих, хто може допомогти). Але не замовчувати проблему, як це часто буває.

Пільги та вигоди для персоналу

Крім страхування, медичних і оздоровчих сервісів, корпоративного транспорту і всього того, що є вже і в великих IT-компаніях України, Facebook пропонує і незвичні переваги для співробітників.

Все, що потрібно знати, щоб потрапити на роботу в Facebook
Джерело: levels.fyi

Коротко про фінансові, пенсійні та соціальні переваги:

Все, що потрібно знати, щоб потрапити на роботу в Facebook
Джерело: levels.fyi

Кого наймають

Більше 61% вакансій — Технологічні фахівці, 6% — Operations, 5% — Маркетологи, 3,7% — Продажі та Business development, 3,1% — фінанси. 13% — все ті ж загадкові «Інші».

Все, що потрібно знати, щоб потрапити на роботу в Facebook
Джерело статистики: Pathrise

Всього на момент написання огляду на кадровій сторінці Facebook було майже 2000 відкритих вакансій, включаючи full-time та інтернатуру, лінійних співробітників і менеджерів. Дані фільтруються по 25 сферах (від креативу до інжинірингу) і близько 7 десятків категорій.

Для яких додатків і сервісів шукають співробітників

  1. Facebook
  2. Messenger
  3. Instagram
  4. WhatsApp
  5. Oculus
  6. Workplace
  7. Portal
  8. Novi

Чи потрібна вища профільна освіта (наприклад, технічна)

Ніт. Головне — досвід. Знання конкретної мови або технології — також не є особливо важливим. У Facebook свій інструментарій, і працівник повинен буде вивчати в першу чергу його.

Чи можна працювати в Facebook віддалено або за контрактом

Remote

До весни 2020 року про віддалену роботу в Facebook говорили так: теоретично вона є, але таких позицій вкрай мало. Remote-працівник не буде повноцінною частиною команди, тому що доступ з країн СНД до внутрішніх ресурсів закритий. А без внутрішніх ресурсів працювати складно.

На сьогодні бачимо, що компанія переглядає тему віддаленої роботи та запустила сторінку з маніфестом і підпискою на майбутні вакансії. Так що стежте: ми вважаємо, що remote-вакансій в Facebook скоро буде вдосталь.

Contractor

Заведено вважати, що контрактор теж не отримує доступу до найцінніших внутрішніх ресурсів компанії. Але, як мінімум, відкритих позицій для контракторів — багато.

Що оплачує компанія кандидатам і співробітникам

Для тих, хто розглядає інтернатуру — оплачувані стажування. Оплата охоплює також переїзд та проживання в комфортних побутових умовах.

Працівникам оплачується оформлення візи, переїзд, житло (можна навіть вибирати). Тим, хто погано володіє англійською, компанія оплачує курси.

Як проходить онбординг

Можна обирати команду, в якій працюєш. Є різні пайплайни, але найчастіше 1,5-2 місяці — це bootcamp. Під час буткемпа немає прив'язки до певної команди. Новачок вивчає культуру та основні принципи Facebook. 4-5 тижнів виділяється на роботу з командами: по тижню на роботу в кожному з обраних напрямків.

Щоб відправити резюме та супровідний лист (ми докладно розбирали й давали зразки якісного резюме та дієвого Cover Letter — обов'язково вивчіть!), потрібно знати місію компанії та її головні ідеї.

Місія, Цілі, Концепції та Цінності Facebook

Місія: дати людям можливість будувати спільноти та зближувати світ.

Мета і концепція: людям потрібен Facebook, щоб підтримувати зв'язки з друзями та сім'єю, дізнаватися, що відбувається в світі, ділитися емоціями й думками, висловлювати те, що для них важливо.

Цінності:

Все, що потрібно знати, щоб потрапити на роботу в Facebook

З чого складається інтерв'ю в Facebook і до чого готуватися

Для software engineer

Зазвичай процес триває 2-4 тижні і складається з 3 етапів:

  1. Телефонне скринінгове інтерв'ю з рекрутером.
  2. Телефонне технічне інтерв'ю з менеджером, що наймає. Сюди входить і робота з кодом в онлайн-редакторі Collabedit.
  3. Інтерв'ю в офісі, яке складається з 4 інтерв'ю:
  1. два інтерв'ю безпосередньо з написання коду
  2. одне — з системного дизайну (system design). Ставляться питання, на які немає однозначної відповіді, перевіряється глибина знань в різних темах.
  3. одне — на відповідність культурним цінностям.

Бонус — ланч.

Для спеціалістів, що працюють з даними

Процес проходження співбесід розтягується на 1-3 місяці.

  1. Телефонний скринінг з рекрутером, на якому ставлять запитання на базове розуміння логіки, теорії ймовірності, статистики.
  2. Три інтерв'ю з data scientist: два  кодингу і одне — технічне інтерв'ю за статистикою. Ведуться також в Collabedit. Іноді секції можуть відрізнятися, наприклад — продуктове і бізнесове, на якому обговорюються продукти Facebook і те, як би ви їх поліпшили, якими б метриками користувалися для оцінки та вимірювання успішності продукту. Також може оцінюватись SQL-кодинг як базова здатність писати код.
  3. Performance review — оцінка результатів роботи за певний проміжок часу.
  4. Співбесіда в офісі. Спочатку особисте знайомство з рекрутером, п'ять інтерв'ю з data scientists, з яких — три технічних співбесіди та два Business Cases (перевірка здатності до попереднього обґрунтування доцільності проєкту). А ще — обід з одним з data scientists.

Для дизайнерів

Процес триває 1-2 місяці. Етапи:

  1. Телефонний скринінг з рекрутером.
  2. Дві співбесіди з дизайнерами (по 45 хвилин кожна). Перше — глибинний розбір портфоліо. Друге — критика та аналіз будь-якого застосунку (не розробленого Facebook). Кандидат сам обирає який застосунок аналізувати.
  3. Performance review за рекрутером.
  4. Співбесіда в офісі. Вона починається з презентації на 20-25 хвилин. Кандидат показує портфоліо комісії з 6-8 дизайнерів Facebook. Парарлельно на дошці вирішуються певні кейси (здатність до problem solving), аналізується ще один застосунок. Потім — обід з дизайнером, а також Q&A-сесія, до якої долучається менеджер з продуктового дизайну (product design manager).

Для продуктових менеджерів (PM)

Процес триває 1 місяць.

  1. Телефонний скринінг з рекрутером.
  2. Дві співбесіди з продуктовими менеджерами: на тему Product Sence та Product Execution. Кандидат отримує відкриті питання і має довести свою здатність розуміти користувачів, опцій застосунків, технологій. Також він має показати своє бачення побудови процесів та продуктів.
  3. Співбесіда в офісі. Вона передбачає трьох основних і трьох додаткових, або «тіньових» (shadow) інтерв'юерів. Теми: аналітика, юзабіліті та дизайн, бачення процесів продуктового дизайну, знову співбесіда з Product Sence та перевірка лідерських якостей (Leadership & Drive).

Які питання ставлять на інтерв'ю

Буклет для читачів блогу і підписників Make it in Ukraine

I частина. Ми розшукали та зібрали 110 специфічних питань для чотирьох основних ролей: Software Engineer, DATA, DESIGN і PM (Product Manager).

II частина. 45 питань, які задають на поведінкових інтерв'ю (інтерв'ю за компетенціями).Логіка інтерв'ю в різних компаніях схожа, тому непогано було б знати питання не тільки Facebook, але й інших популярних міжнародних роботодавців.

III частина. 30 типових питань в інтерв'ю за компетенціями, згруповані для кращого розуміння за змістом.

Переглянути перелік запитань можна за цим посиланням. Якщо з якоїсь причини не вдається отримати файл, пишіть на редакційну пошту. Надішлемо особисто.

А ще — стежте за анонсами: скоро ми випускаємо детальний гайд про те, які питання закордонні компанії задають найчастіше, як не потрібно на них відповідати, і які відповіді потрібно запам'ятати заздалегідь.

Коротко про стажування

Як проходить інтерв'ю для стажування

За відгуком співробітника Facebook на Habr, для інтернів теж передбачений ланцюжок з декількох інтерв'ю. Дають набір завдань, як на олімпіадах з інформатики. На рішення — 45 хвилин. Всього — 2-3 етапи.

Тривалість і важливі моменти стажування

Звичайний термін стажування — 12 тижнів, для PhD (ступінь Doctor of Philosophy) — 16 тижнів. Причому на стажування беруть тільки тих, хто вчиться очно.

Ви будете працювати в командах, але результати стажування розглядаються індивідуально. Оцінюватися буде тільки те, як ви вмієте працювати та що особисто ви зробили за час інтернатури.

Все, що потрібно знати, щоб потрапити на роботу в Facebook

Поради щодо проходження співбесіди

1. Пам'ятайте про структуру інтерв'ю

Структура інтерв'ю за компетенціями (поведінкових) однакова: представитись, глибше розкрити зміст резюме. Потім йде набір конкретних питань, питання «Чому наша компанія?» і питання, які хочете задати ви.

Підготуйтеся заздалегідь. Скоротіть до 1-2 хвилин розповідь про освіту, досвід, проекти з короткою підсумковою характеристикою себе як кандидата. Потім переходьте до розділу «Чому саме ця компанія?». Відповідь важливо почати в такому порядку: спочатку — місія або продукт компанії, потім — підхід і цінності. Наприклад, похвалити (але пам'ятайте, що лестощі не допоможе!) глибокий науковий підхід компанії до розробки або процесів (якщо таке дійсно є). Уникайте говорити про зарплату, «каву, смаколики й плейстейшен» як про те, що вам подобається в компанії.

2. Говоріть коротко і по суті

Без води, більше конкретики, цифр, фактів, технологій і алгоритмів, контексту, обґрунтування тих рішень, про які говорите. Замість барвистих епітетів на адресу досягнень, говоріть про те, чим вони були корисні. Бажано в цифрах або в грошах для компанії.

3. Балансуйте «я» і «ми»

«Я» — коли говорите про вашу персональну відповідальність, «ми» — коли говорите про досягнення команди (не приписуйте заслуги команди персонально собі — це відразу помітно).

4. Залишайтеся у фокусі

Не відхиляйтесь від теми, не насипайте купу інформації в ваш відповідь. Це не зробить її насиченішою. Краще нехай вас попросять розповісти про щось докладніше, ніж не знатимуть, як зупинити потік свідомості.

5. Уникайте негативних фарб

Навіть якщо минулий проект «не злетів», не потрібно занадто драматизувати. Самобичування і песимістичні характеристики з серії «який же я був дурень» або «тому що я ледачий» практичної цінності не несуть. Самокритика — в іншому. Наприклад, оцінити, чого не вистачило, які висновки зробили, як застосували.

Пам'ятайте: на співбесідах важливо показати себе з різних сторін: вміти вирішувати завдання, причому вирішувати правильно та ефективно. Важливо доступно пояснювати, чому зробили так, а не інакше, вміти перевіряти результати рішення, тестувати, комунікувати. Великий плюс — досвід, особливо керівний або досвід в навчанні джуніорів.

Як подати заявку на вакансію в Facebook

Якщо є контакти когось із Facebook (рекрутер або співробітник) — пробуйте. Можливо він не тільки перешле ваше CV, а й дасть непогану рекомендацію. Ще й зможе бачити статус заявки. Якщо таких знайомих немає, то оптимально — через розділ вакансій на офіційному сайті. За посиланням «Як ми наймаємо» доступно описана блок-схема проходження кандидата від точки входу до першого дня на роботі. Рекомендуємо подивитися.

Деякі юридичні аспекти релокації

На прикладі тих, хто працює в Британському офісі Facebook: вони працюють за робочою візою. Спонсорують такі візи всього кілька компаній: наприклад, Facebook і Google.
Отримання дозволу на проживання в UK займає 5 років, громадянства — 6 років. Що це дає:

З Америкою трохи складніше. На момент написання цього путівника Адміністрація президента США тимчасово зупинила видачу багатьох популярних віз.

Як ще можна співпрацювати з Facebook

Наприклад, стати його офіційним реселером. Але це вже абсолютно інша історія, і про неї ми написали в цій статті:
«Павло Антонов: як стати обличчям Facebook і управляти бюджетами на $ 2 млн».

Сподіваємося, цей гайд та інші статті про те, як отримати роботу мрії, дійсно допоможуть вам. Побажання, уточнення і запити пишіть нам у нам у Facebook, Instagram, Telegram або на редакційну пошту.

Поділитись у соцмережах

Автор
Денис Якушенко
Про автора
Редактор Make it in UA
Thanks for signing up
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Powered by Verifalia email verification