Це сталося: Я переходжу на повний робочий день у Web3. Двадцять думок від Анніки Льюїс

Ми в Make it in Ukraine завжди радіємо, коли люди щиро захоплюються чимось важливим, що зрештою дозволяє їм жити яскраво і працювати з захопленням.

Цього разу ми адаптували Twitter-сповідь Анніки Льюїс, канадської експертки з венчурних інвестицій. Вона вже багато років (хоча Анніка ще досить молода дівчина) аналізує та керує інвестуванням у різні технологічні та бізнесові проєкти, і ось, нарешті, світ блокчейн/крипто/web3 індустрії захопив її повністю. Ось що вона розповіла.

За останній рік я побачила, наскільки це важлива сфера. Я більше не можу спостерігати осторонь. Сьогодні мій останній день у Vanedge.

Розповім трохи про мій шлях:

1. Моє перше реальне знайомство з крипто індустрією відбулося у 2016 році, коли я працювала у команді з інновацій у банку зі списку Fortune 500.

2. Я бачила перспективи блокчейн. Але ми запустили proof-of-concept крипто проєкт, і він ні до чого не привів (бо це ж був лише 2016 рік). Я засумнівався, мій ентузіазм вщух.

3. Я не бачила більше можливостей застосування крипто технологій в найближчому майбутньому в масштабах бізнесу, а максималісти (фанатичні послідовники ідеї — прим.ред.) викликали в мене лише роздратування. Тому я просто продовжувала жити своїм життям.

4. Весна 2020 року. Ринки збентежені після удару COVID-19. Мене дуже хвилювали QE (Quantitative easing — нетрадиційний підхід до монетарної політики — прим.ред.) та майбутнє долара як світової резервної валюти, тому я почала активно вивчати макроекономіку.

5. Книги Рея Даліо "Зміна світового порядку" та Адама Баррата "Велика девальвація", зокрема, змусили мене засумніватися у багатьох засадах фіатної валюти.

Книги про валюти та світ - Це сталося: Я переходжу на повний робочий день у Web3. Двадцять думок від Анніки Льюїс

6. «Масштабуючи картинку» і краще розуміючи історію грошей та імперій, я переконалася, що на нас чекає глобальне грошове перезавантаження у досить великому масштабі (я досі у цьому переконана).

7. В результаті я стала проводити набагато більше часу, ніж зазвичай, розмірковуючи про альтернативні засоби збереження вартості — дорогоцінні метали, нерухомість і... криптовалюти.

8. Хоча саме макросередовище та моє занепокоєння фіатом спочатку і змусили мене звернути увагу на криптовалюти, але вони швидко перестали бути для мене чимось надважливим у вивченні цієї теми. Адже Web3 пропонує набагато більше перспектив, ніж просто гроші. Сьогодні аспект макросередовища — це лише частина з того, що утримує мене у криптоіндустрії.

9. Ось що мене приваблювало і затягувало до крипто сфери початково. Минулого літа я заходила на DeFi Pulse (агрегатор ключової інформації щодо сфери децентралізованих фінансів у криптоіндустрії — прим.ред.) майже щодня. Я спостерігала, як TVL (загальна сума коштів) у цій сфері росте приголомшливими темпами.

Я познайомилась з такими продуктами, як Metamask (основний криптогаманець), Uniswap (децентралізована біржа) та Etherscan (інструмент моніторингу крипто транзакцій).

10. А ще цього року, я спостерігала, як змінювались настрої на ринку.


Настрої на криптовалютному ринку - Це сталося: Я переходжу на повний робочий день у Web3. Двадцять думок від Анніки Льюїс
Джерело: the101.substack.com


11. Я зрозуміла, що протягом усього 2021 року, тиждень за тижнем, я приділяю все більше свого вільного часу крипто сфері та спілкуванню з людьми з цієї сфери.

Я поступово перейшла від просто захоплення до повної віддачі та зануреності у сферу, де я й перебуваю сьогодні.

12. Якщо ви приділяєте час цій сфері сьогодні, то вже можете бачити проблиски того, що чекає на вас попереду, якщо продовжите вивчати далі. Побачивши ці перспективи одного разу, ви вже не зможете цього «розбачити». Для мене вже немає шляху назад.

13. На наших очах з'являються ескізи того, куди рухається інтернет. Якщо заведете собі гаманець Metamask, то можете авторизуватись через нього на сайті Web3 (це вірний шлях до більшої свободи та безпеки, адже сьогодні ви зазвчиай заводите профіль з вашими персональними даними, якими компанії надалі будуть хтозна-як користуватись — прим.ред.). Щоб краще розуміти дивні можливості, можете подивитись на історії таких проєктів, як Loot або Axie Infinity.

14. А ще існує безліч проєктів, що показують, як зміниться сама сутність фінансування компаній та венчурне підприємництво. Це й краудфандінг Mirror, PartyDAO, і SyndicateDAO, і Gitcoin. А ще зверніть увагу скільки венчурних інвестицій залучили SushiSwap або Friends with Benefits.

15. Я — data nerd (людина, повністю захоплена даними, щось на зразок комп'ютерних гіків — прим.ред.), тому зараз почуваюсь як дитина в магазині солодощів. Подивіться, як проєкти на зразок Arweave, Covalent, The Graph роблять перші кроки в тому, як ми будемо зберігати та керувати даними на блокчейні.

Annika Lewis Photo - Це сталося: Я переходжу на повний робочий день у Web3. Двадцять думок від Анніки Льюїс
Фото: bcbusiness.ca

16. Світ змінюється. І настав час мені повністю присвятити себе цим змінам.

Отже, що далі? Скоро розповім. Але спочатку я візьму кілька тижнів на відпочинок та перезавантаження.

17. Як і в інших сферах життя, найкраще у Web3 —  це люди. Є так багато людей, яким я вдячна, що вони «розплющили мені очі» та навчалися разом зі мною. Я знайшла дуже багато нових чудових друзів.

18. Ви знаєте, кого я маю на увазі зараз. Дякую всім вам за незліченні години обговорень і навчання, за натхнення та розвиток мого мислення.

19. І, нарешті, я вдячна команді Vanedge за те, що підтримали мої прагнення та перехід.

20. Я вірю — у нас все вийде!

Команда Make it in Ukraine щиро захоплюється такими life-changing вчинками та надихаючими історіями. Ми дуже радіємо, коли люди намагаються розібратись в цьому світі та приходять до розуміння того, як саме вони можуть змінити не лише сам світ (навіть якщо це звучить пафосно), а й власне життя.

Віримо, що чим далі, тим більше буде з'являтись таких чудових прикладів.

💌 Якщо ви хочете долучитись до цієї захопливої подорожі, пишіть — допоможемо стартувати, підкажемо, де ви можете заощадити свій час та показати себе з найкращого боку. Рушаймо!

Інші історії, що надихають:

Поділитись у соцмережах

Автор
Денис Якушенко
Про автора
Редактор Make it in UA
Thanks for signing up
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Powered by Verifalia email verification