Make it in Ukraine: хто ми, чого прагнемо і чому обожнюємо те, що робимо

Якби ми були  лише однією з однакових рекрутингових агенцій, то, мабуть, розповідали б про «плюшки» та перспективи IT (насправді, ні). Але ж ми називаємось «Make it in Ukraine» не випадково. Тож, заварюйте чай або каву — ми розпочинаємо нашу історію про те, як усе починалось, чому ми робимо те, що робимо, і чому йти з нами цікаво.

1. Хто ми та чому з нами цікаво працювати

З чого все починалося? З любові до України та українських людей

Make it in Ukraine народився восени 2019 року як нетворк-стартап, який допомагав українським креативним агенціям (таким, як Banda, Fedoriv, Spiilka й Aimbulance) знаходити іноземних замовників через спеціальну веб платформу.

Проте чим більше досліджували ринок, тим більше бачили розрив в дещо іншій площині. Хтось з талановитих працівників полишав Україну, хтось працював на невигідних умовах і не знав, як це змінити. З іншого боку міжнародні компанії, які усвідомили, що в Україні можна знайти кваліфікованих фахівців, не знали, як це правильно організувати.

Тож навесні 2020 року співзасновники — британець Шад Патерсон та українець Максим Уперяка — накопичили достатньо аналітичної інформації про готовність ринку, щоб розпочати новий потужний напрям роботи платформи Make it in Ukraine — розвиток українських IT та Digital фахівців та виведення їх на міжнародний ринок.

Ми провели дослідження, і були збентежені результатами. Ось 6 ключових цифр, чому наша робота не даремна, і ми дійсно можемо щось змінити на краще в Україні

Ми розуміли, що можна залишатись разом з близькими, не полишати країну та працювати віддалено, отримуючи гідну зарплату. Тож ми «засукали рукави» та почали розвивати ринок дистанційної роботи, а заодно і воювати з тим, що заважає нашим фахівцям виходити на нього:

Ми створюємо гайди по професіях та проводимо багато іншої, підчас невидимої, праці. А для тих, хто вже готовий для наступного кроку — постійно оновлюваний майданчик з вакансіями та корисним контентом.

Ну й звісно, Говерла нашої активності, якою ми пишаємось, — це наш освітній онлайн-саміт. На нього ми запросили 10 українських та міжнародних спікерів. З ранку до вечора 19 вересня 2020 року вони надавали усім нам дійсно цінні поради, як розвиватись та зростати.

Не важливо, 10 осіб у вашій команді чи 1000+ — ви повинні розуміти свою місію і знати, чого прагнете, куди йдете.

Отже, пройдімося по цих пунктах (намагатимемось, буз корпоративного нудіння):

Наш месідж та місія

«Make it in Ukraine» — це стартап, який допомагає компаніям з України та з-за кордону наймати талановитих фахівців та агенції з України, а українським талантам  – розвивати свої hard i soft skills, боротися  з невпевненістю та знаходити високооплачувану роботу, яка для більшості з них стає улюбленою.  

Місія «Make it in Ukraine»:

Наша щоденна діяльність: ми будуємо успішні віддалені команди, залучаємо українських талантів та агенції до роботи з міжнародними компаніями. 

А що по бізнесу?

Не хочемо перетворювати цю статтю на нудний пресреліз, але пару слів про бізнес сказати все ж потрібно. Тож коротко:

За минулий рік ми допомогли 100+ міжнародним компаніям та міцним стартапам зібрати свої команди та найняти крутих фахівців.

Пишаємось тим, що відомий дизайнер та популяризатор креативності Pablo Stanley, CEO Sidehide Joakim Hultin, керуючий директор AgoraSystems Pedro Soares та інші — залишили для нашої компанії позитивні відгуки (див. головну сторінку).

Про засновників компанії

Максим Уперякапідприємець, співзасновник стартапу ZeroOne, Post Agency, ментор у найбільшому світовому стартап-акселераторі Founder Insitute та стратегічний радник у Robonomics.Network, викладач маркетингу в B2B Marketing Academy.

Make it in Ukraine: хто це. Про команду
Виступ Максима на цьогорічному марафоні Lifta.Space

Шад Патерсон з притаманним англійцям почуттям гумору характеризує свій бізнес-профіль так: «Моя бабуся каже, що я кращий у світі маркетолог». До того ж Шад викладає маркетинг, допомагає налаштовувати великим компаніям бізнес-процеси та формувати маркетингові відділи. Крім того, він і сам є інвестором. Шад — британець, але вже давно обрав Україну для життя та бізнесу.

Make it in Ukraine: хто це. Про команду
Доповідь Шада на нашому освітньому саміті про те, як розвиватись у професії
Make it in Ukraine: хто це. Про команду
Шад Патерсон та Ганна Гандрабура — спільний проєкт English For IT та Make it in Ukraine
Довідково: маркетингові бюджети, якими керують Шад та Максим, сягають зазвичай цифр в декілька мільйонів.

Принципи організації роботи та спосіб командного мислення

Рецепт дуже простий: remote-first-підхід + холакратія — і жодна пандемія не лякає.

Оскільки засновники, як ви вже побачили, — професійні маркетологи, тож ми намагаємось як рекрутери вчитись маркетинговим прийомам та світосприйняттю Growth Hacking. Ми навіть випередили тренд 2020-2021, про який ми писали нещодавно у колонці для AIN.

Технології

Ми не лише працюємо з IT-компаніями та кандидатами, але й самі любимо використовувати новітні розробки в роботі: NoCode-інструменти та навіть штучний інтелект. Про це ми нещодавно розповіли у статті для проєкту «Будуй своє» від Ощадбанку. 

Можливості для розвитку

Тож, як бачите, ми підходимо до робочих процесів, творчо. В нас стовідсоткова атмосфера стартапу, але без хаосу. Ми постійно тестуємо нові інструменти, підходи та тактику. Холакратія не передбачає бюрократичних та нудних структур, тут ти обираєш методи (або запитуєш поради у товаришів) — аби вони були дієвими та у межах дозволеного. Гнучко, яскраво, але організовано. У великих компаніях дуже складно  набути корисних практичних навичок за короткі строки, а у нас вони набуваються якось самі собою.

Діюча система командних дзвінків, 1-on-1 та робочих чатів не ставить вас у жорсткі часові та управлінські рамки, жодного мікроменеджменту, але водночас не відкриває можливостей для хаосу. Це — золотий баланс.

Усі знають свої задачі й вміють орієнтуватись, як їх досягти своєчасно та якнайлегше. А керівниця рекрутерів Анастасія завжди підказує і навчає свою команду кращих практик рекрутингу та сорсингу.

Мабуть, кожен з нас працював у компаніях, де страшно помилитись. Тому спочатку досить дивно, що до помилок у нашій команді ставляться як до досвіду. Ніхто нікого не сварить, ми розбираємо, як наступного разу зробити краще.

Взагалі, в сучасній IT-сфері важко помилитись так, щоб це призвело до фатальних наслідків. Тож оптимізм та сміливість — наші постійні супутники.

А ще — тут ти вчиш англійську прямо підчас роботи та позбавляєшся комплексів, якщо не мав досвіду розмовного спілкування. Адже спілкування у компанії проходить саме англійською.

Make it in Ukraine: About Us

Бойова команда

Ми працюємо невеликою збалансованою командою — не більше 10 осіб + декілька періодичних контрактних помічників. Кожен з команди готовий допомогти колегам з будь-якою задачею. Не тому, що треба, а тому, що хочеться. Знайти когось до команди, допомогти з написанням чергової крутої статті про командний розвиток, взяти участь у брейнштормі щодо стратегії й тактичних кроків на нових ринках.

Міжнародна команда — це завжди цікаво, весело і творчо. Як ви вже зрозуміли, тут в нас і Англія, і Україна (від Харкова до Львова), і Іспанія, і Китай з Йорданією. Час від часу підключаються контрактори з Ізраїлю та США. Тому кожний щотижневий мітинг щопонеділка та щоп'ятниці — це не лише обговорення планів та статусів, а й обмін ідеями, позитивні емоції, командні жарти та багато речей, які вже стали локальними мемами. Тож у режимі Remote також є життя, і дуже яскраве та насичене, якщо знаєш, як його організувати.

До речі, в нас на дзвінках є ще одна приємна традиція, і ми трохи посвятимо вас у неї. Декілька хвилин ми приділяємо тому, щоб поділитись новинами з життя наших домашніх улюбленців.

Так, у керівниці нашого рекрутингового відділу Анастасії є дві чудових собаки-філософи, які люблять розмірковувати над сенсом буття:

У співзасновника Шада — чарівний сіба-іну, якого звуть Іші.

Рекрутерка Ксенія виховує справжню захисницю - Руну.

А наш керівник усіх бізнес-процесів Мірела не має хатніх тварин, проте дарує вам фото пальмових краєвидів, щоб проникнутись духом Іспанії та відчути іспанську екзотику.

Щобільше, ми як дослідники та популяризатори здорової атмосфери на роботі, боремося з вигоранням. Побудували процеси та взаємозамінність так, щоб не було складно взяти вихідний або відпустку і просто відпочити. Ми переконані — здоровий відпочинок понад усе. Тож на вихідних ми відпочиваємо, а не наздоганяємо те, що не встигли.

Ну, й звісно ж, треба хоча б декілька слів сказати про хобі (поступово будемо додавати сюди більше гарних згадок та фото).

Рекрутерка Катерина колекціонує вінілові платівки, подорожує та любить кататись на байках.

Make it in Ukraine: who they are

З нашою Recruitment Team Lead Діаною ми вже випускали окреме інтерв'ю (прочитайте, вийшлло дуже душевно). Якщо коротко про її хобі - це танці (більні таheels dance), спорт (стретчінг) та будь-яка активність, яка допомагаю тримати гарну форму та тонус. Іноді Діана полюбляє зайнятись боксом та стрільбою (без паніки - лише по пляшках та паперових мішенях! 😅).

Make it in Ukraine: About Us

Ще трішки похвалимось тим, що вже зробили

Крім тих статей та відео, якими ми вже похвалились, за 2020 та початок 2021 року вийшло десь близько півсотні матеріалів на ЗМІ та у блогах (DOU, AIN, Mind UA, Happy Monday, MC.Today, Vector, Delo UA, Vesti UA, Obozrevatel, Liga Tech, MMR, Marketer UA, Sostav UA, Creativity UA, Na Chasi, UBR та інші). 

Чому ми розповідаємо про це? Тому що вважаємо, якщо маєш досвід — не будь жадібним і ділися ним с тими, кому він буде корисний.

🙏 Тож підсумуємо — за 2020-2021 роки ми провели дослідження та поділились такими корисними речами: 😎

А ще ми підтримуємо зв'язок з іншими гравцями ринку, і з нашими кандидатами. Ми дружимо з Happy Monday і взяли величезне інтерв'ю з їх засновницею Ганною Мазур. Дружимо і з HR менторкою Катериною Бандуровською (ось підбірка інтерв'ю з нею). А ось декілька історій талановитих друзів компанії та тих, кому ми допомогли знайти роботу:

Тому з нами легко й цікаво. І якщо ви захочете доєднатися до нашої команди, ми чекатимемо на вас або тих яскравих людей, яких ви порекомендуєте.

І не забувайте, що в нас дві рекрутерки Анастасіїї, тож ви можете щодня загадувати нове бажання. ;)

Як потрапити на роботу до Make it in Ukraine?

Дуже легко. Впевнені у свої силах? Ніхто не проводитиме вас через 10 етапів співбесід. Усе проходить досить швидко.

Кого наразі шукаємо?

👉 Заповнити заявку на вакансію

До того ж, ми формуємо кадровий резерв із завзятих контент-маркетологів та авторів.

Якщо у вас добра англійська та якщо драйв стартапу — це для вас, то пишіть нам:

Email: anastasiia@makeitinua.com та denysy@makeitinua.com

Telegram: @AnastasiiaKaplun та @YDenis_UA

Поділитись у соцмережах

Автор
Денис Якушенко
Про автора
Редактор Make it in UA
Thanks for signing up
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Powered by Verifalia email verification